Alexa

'İstanbul'da MHP'den CHP'ye oy gitmeyecek'

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan,"Özellikle "yas evinin yasçısı, düğün evinin tefçisi' gibi siyaset yapanların, politik pozisyonları itibariyle nerede durduğu belli olmayanların; MHP tabanından oy devşirmeye çalışmaları kelimenin tam anlamıyla traji komiktir" dedi.

'İstanbul'da MHP'den CHP'ye oy gitmeyecek'
banner327

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, partisinin oylarının CHP'ye yönlendirilmesi için siyasi mühendislik oyunlarının boşa çıkarılması gerektiğini belirterek, "Özellikle "yas evinin yasçısı, düğün evinin tefçisi' gibi siyaset yapanların, politik pozisyonları itibariyle nerede durduğu belli olmayanların; MHP tabanından oy devşirmeye çalışmaları kelimenin tam anlamıyla traji komiktir" dedi.

Adan, yazılı açıklamasında "MHP İstanbul'da da liyakat sahibi, yetenekli, dürüst adaylarıyla bu yarışın içindedir.

Adaylarımızı medya başta olmak üzere görmezden gelenlerin kimlerin değirmenine ve hangi emellerle su taşıdığının farkındayız. MHP'nin adayları da, seçmenleri de bugüne kadar hiçbir siyasi partinin değirmenine su taşımamıştır, 30 Mart'ta da taşımayacaktır. Bir yandan AKP'nin diğer yandan CHP'nin hezeyanlarının karşısında dimdik duran, şuurlu siyasetin yegane temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi'dir. İstanbul'da bölücülerin karşısında tavizsiz, dimdik duran parti Milliyetçi Hareket Partisi'dir" dedi.

Hiçbir gücün MHP seçmenine kendi partisi dışında bir başka partiye oy vermesini telkine cüret edemeyeceğini de belirten Adan, "MHP seçmeni bugüne kadar hiçbir partinin stepnesi olmamıştır, olmayacaktır. Özellikle "yas evinin yasçısı, düğün evinin tefçisi' gibi siyaset yapanların, politik pozisyonları itibariyle nerede durduğu belli olmayanların; MHP tabanından oy devşirmeye çalışmaları kelimenin tam anlamıyla traji komiktir" dedi.
Adan, MHP seçmeninin bu mide bulandırıcı oyunun farkında olduğunu ifade ederek, "MHP seçmeni, İstanbul'un bütün ilçelerinde ve Büyükşehir'de kendi partisinden başka hiçbir partiye oy vermeyecektir. MHP'nin İstanbul'daki gerçek gücünü bu irade hırsızlarına gösterecektir. MHP seçmeni İstanbul'da analarının ak sütü gibi helal oylarını "irade kapkaççılarına' kaptırmayacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 18:13
YORUM EKLE