İstanbul’daki Samsunlular Hamsi Festivalinde Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak İstanbul'da düzenlenen etkinlikte Samsunlularla bir araya geldi. Festivale Karapıçak’ın yanı sıra bürokrat, mülki amirler, yerel siyasetçiler, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Akif Çağatay Kılıç’da katıldı.

Siyaset 13.11.2019, 15:25 13.11.2019, 15:50
İstanbul’daki Samsunlular Hamsi Festivalinde Buluştu

İstanbul’daki Samsunlularla düzenlenen etkinliklerde bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı “Hemşehri Harekatı” kapsamında yeniden Samsunlu hemşehrilerle İstanbul’da bir araya geldi.

İstanbul’da faaliyet gösteren İSDEF’e bağlı EsenyurtAvcılar Samsun Salıpazarlılar Derneği’nin düzenlediği 2. GELENEKSEL HAMSİ FESTİVALİ’ne davet edilen MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve beraberindeki heyet, İstanbul Esenyurt’ta İstanbul Samsunlular İl İlçe ve Köy Dernekleri Federasyonu – İSDEF yerleşkesinde yapılan festivale katıldı.

Esenyurt – Avcılar Samsun Salıpazarlılar Derneği Başkanı Mustafa Tarım ve İSDEF Başkanı Erol Türkoğlu’nun davetlisi olarak Karapıçak ve beraberindeki heyet festivalde Samsunlu federasyon, dernek yöneticileri ve Samsunlular ile bir araya geldi. Festivale Karapıçak’ın yanı sıra bürokrat, mülki amirler, yerel siyasetçiler, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Akif Çağatay Kılıç’da katıldı.

Festivalde kısa bir konuşma yapan Karapıçak, “Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ‘Hemşehri Harekatı’ kapsamında seçim çalışmalarına katıldık ve Samsunlu hemşehrilerimize bir söz verdi. ‘Her zaman yanınızda olacağız’ diye verdiğimiz sözü yerine getirmek için bugün bu özel günde siz hemşehrilerimizle yeniden bir araya geldik. Öncelikle davetten ve sizlerle bir araya gelmekten dolayı mutluyuz. Bu festivale emeği geçen hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz daim olsun” dedi.

Festival sonrasında İSDEF binasında da konuşan Karapıçak, “Hemşehri Harekatı” kapsamında emeği geçen dernek, federasyon ve konfederasyon yöneticileri ile kısa süre içinde İstanbul’da bir Samsun buluşması ile bir araya geleceklerini belirtti. İSDEF Başkanı Erol Türkoğlu ve Esenyurt – Avcılar Samsun Salıpazarlılar Derneği Başkanı Mustafa Tarım’a “Hemşehri Harekatı” kapsamındaki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi veren Karapıçak “Samsunlu hemşehrilerin bir arada milli değer, kültür ve geleneklerini yaşatmak ve hemşehri dayanışmasına katkı verdiklerinden dolayı” birer berat verdi. 

Devamında İSDEF’e bağlı Samsunlu hemşehri derneklerinin başkanlarına da berat veren Karapıçak, daha sonra Esenyurt Canikliler Derneğine gerçekleştirdiği ziyarette, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu  - SAMKON yöneticileri ve bağlı federasyon başkanlarıyla kısa bir görüşme yaptı. Toplantıda hazır bulunan SAMSUN Başkanı Sezgin Gümüş, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Şeker ve Mete Koca, Anadolu Samsun Dernekler FEDERASYONU – SAMDEF Başkanı ile birlikte düzenlenecek olan programa ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)