banner434

İşte MHP'nin Seçim Şarkıları

Milliyetçi Hareket Partisi genel seçim hazırlıklarını sürdürürken kullanılacak 11 şarkıyı belirledi. İşte MHP'nin seçim şarkıları...

Siyaset 27.03.2015, 11:50 27.03.2015, 13:12
İşte MHP'nin Seçim Şarkıları

Milliyetçi Hareket Partisi, seçimlerde Kıraç'ın besteleyip seslendirdiği "Türkiye Marşı"nın yanısıra seçimler boyunca sürecek olan kampanyada 11 şarkıyı daha belirledi. Genel seçim sloganını "Bizimle Yürü Türkiye" olarak belirleyen MHP'de, kampanya süresince kullanılacak 11 şarkı şu şekilde:

"Bizimle Yürü Türkiye"
"Türkiye Marşı"
"Selam Anadolu'ya"
"Haydi Geç Harekete"
"Biz Türkiyeyiz"
"Hep Beraber Türkiye"

"Hep Beraber"
"Vur Mührünü MHP'ye"
"Oyları MHP'ye Verin Uşaklar"
"Kim Bunlar"
"Mührünü Üç Hilale Vur"

Seçim kampanyasının slogan bestesi ilk kez 11. Olağan Büyük Kurultay'da tanıtıldı. Seçim kampanyasının sloganı ile aynı adı taşıyan "Bizimle Yürü Türkiye" şarkısı, Sanatçı Atilla Yılmaz tarafından hazırlandı ve seslendirildi. MHP'nin seçim şarkıları arasında bir de Kazakistanlı sanatçı Galimjan Joldasbay'ın şarkısı bulunuyor. Kazak sanatçı Joldasbay'ın "Ak Tilek" şarkısı, MHP için uyarlandı. Türkçe sözler yazılan şarkı, "Selam Anadolu'ya" ismi ile Turgay Başyayla tarafından seslendirildi. Şarkıdaki "Muhammediz Aliyiz, Sünniyiz Aleviyiz. Senlik benlik yok, biz de bir aşkın aleviyiz. Liderimiz Bahçeli, hey ya MHP, haydi şimdi MHP" ifadeleri dikkati çekiyor. Volkan Sönmez'in hazırladığı "Haydi Geç Harekete" isimli seçim şarkısında ise kardeşlik vurgusu yapılıyor. Şarkıda "Sünni Alevi kardeş, her biri birine eş. Aynı kervan, aynı yol, biri ay, biri güneş" deniliyor. "Biz Türkiye'yiz" isimli şarkıda da şair Ahmet Coşkun'un şarkıyla aynı isimli şiiri okunuyor. MHP, Karadeniz ve Çukurova'ya özgü ezgileri de seçim müziklerine taşıdı. MHP, Karadeniz'de "Oyları MHP'ye Yollayın Uşaklar" şarkısıyla seçmenden oy isteyecek. Parti, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin memleketi Adana'nın çiftetellisinden esinlenerek "Vur Mührü MHP'ye" isimli şarkıyla Çukurovalı seçmenin karşısına çıkacak.

Yorumlar (0)