Yandex Metrika

" İŞTEN ATILAN İŞÇİLERİN YANINDAYIZ"

Halkların Demokratik Partisi Samsun İl Başkanı Cevdet Bakın İlkadım Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilerli ilgili açıklama yaptı.

04 Ocak 2015 Pazar 14:28

Halkların Demokratik Partisi Samsun İl Başkanı Cevdet Bakın İlkadım Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilerli ilgili açıklama yaptı.

Cevdet Bakın'ın Basın açıklması şöyle:Çalışanlar için en önemlisi iş güvencesidir. Tüm çalışanlar yarın işsiz kalır mıyım korkusundan kurtulmak
zorundadır. İşten Atılma korkusu emekçileri köleleştirir. Ucuz ücrete razı eder.Hele hele sendikaları da
işverenlerin güdümünde ise emekçiler kölelik ücretine.,açlık sınırında ücretlere mahkum olurlar.
Asgari ücreti belirleyenler günde iki simit parası zam yaparlar seslerini, bile çıkaramazlar.

Sistem bu. Kapitalizmin geldiği nokta taşeronlaştırma. Sendikasız,iş güvencesiz,grevsiz bir çalışma hayatı.Her yıl olduğu gibi 2015 yılı için belirlenen asgari ücretle, işçi ve emekçiler yine yoksulluk ve sefalet içinde yaşamaya devam edeceklerdir.

Diğer taraftan işsiz kalmak daha da kötü. İlkadım belediyesinde çalışan taşeron işçiler işsiz kaldılar.Yeni yılla birlikte aldıkları hediye işten atılma oldu. Bu her belediyede her kurumda olduğu gibi taşeron işçilerinin başına gelen bir olay.Yeni de değil.Yandaşları işe alma için,daha ucuz iş gücü sağlamak için,dün de vardı. Bugün de var. Bu gün İlkadım Belediyesinde çalışan işçilere sıra geldi. Yarın kime bakacağız..Tam bir hukuksuzluk ve keyfilik..İlkadım belediyesinde işten atılmaları şiddetlekınıyoruz. İnsanları işsiz,aç, bırakmanın hiçbir gerekçesi, açıklaması olamaz.Kabul edilemez.

Halkların Demokratik Partisi olarak emeğin ,alın terinin değerini biliyoruz. Emekçinin
yanındayız. Taşeronlaşmaya karşı çıkmadan emekçilerin güvenceli bir çalışma hayatına kavuşması
mümkün değil.İş cinayetlerine, örgütlenme ve sendika seçme özgürlüğüne, güvenceli
bir çalışma koşullarına sahip olmak hakkımızdır.Tüm çalışanlar olarak
“taşeronlaşmaya hayır” demek zorundayız. Kısaca çalışanlar kendilerini en ucuza ve çok ve en sağlıksız
ortamlarda çalıştıran sisteme “kapitalizme” karşı çıkmak zorunda, bu düzeni bozmak zorundadır.
Halkların Demokratik Partisi insanı temel alıyor.
İnsanca yaşamasını,doğasını, suyunu, ekmeğini sağlığını temel alıyor. İnsan onuruyla barış içinde yaşamasını esas alıyor. Bu çerçevede işten atılan Belediye çalışanlarının yanında olacağımızı açıklıyoruz.

Cevdet Bakın
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ SAMSUN İL EŞBAŞKANI


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.