İstifaların özde bir anlamı yoktur

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, " Bakanların istifa etmiş olmalarının özde bir anlamı yoktur. Hükümetin istifası dahi kamu vicdanında kendisini temizlemeye yetmeyecektir " dedi.

Siyaset 26.12.2013, 01:03 26.12.2013, 01:52
İstifaların özde bir anlamı yoktur

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, " Bakanların istifa  etmiş olmalarının özde bir anlamı yoktur. Hükümetin istifası dahi kamu vicdanında kendisini temizlemeye yetmeyecektir " dedi.

 
Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul merkezli operasyonun ardından bu sabah iki bakanın " nihayet ve lütfen " görevlerinden istifa ettiklerini söyledi. 
Yeniçeri, " Oysa yolsuzluk iddialarının gerçekle hiçbir ilgisi olmasa dahi adı geçen bakanların somut olgunun vahameti karşısında yalnız bakanlıktan değil milletvekilliğinden da istifa etmeleri en doğru yoldu " dedi. Yeniçeri, şöyle konuştu:

" Aradan bir hafta süre geçmesine rağmen olaya adı karıştığı iddia edilen bakanlar görevleri başında kalmış, ikisi ancak bugün istifa etmiş, geçen süre içerisinde ise soruşturmayı yapanlar üzerinde tasarruf yapmaya devam etmişlerdir. Bu durum, yürütülen soruşturmayı hem etkilemiş hem de sakatlamıştır. 

İş bununla da kalmamış, töhmet altındaki yetkililer soruşturmaya müdahale ederek soruşturmayı selametinden saptırmışlardır. Müdahaleler, tasfiyeler, görevden almalarla deliller karartılmış, yolsuzluk operasyonu hedefinden uzaklaştırılmıştır. Adli kolluk yönetmeliğinde yapılan değişiklikle resmen yargı rehin alınmıştır. Durum vahimdir. Bundan sonra bakanların istifa etmiş olmalarının özde bir anlamı yoktur. Hükümetin istifası dahi kamu vicdanında kendisini temizlemeye yetmeyecektir.

Yeniçeri, ayakkabı kutularından çıkan paraların ardından, çocukların, oynadıkları oyunların sözlerini de değiştirdiklerini ifade ederek, "Artık yeni sözler 'kutu kutu pense, herkes arkasını dönse, kimse görmese, biri gelse, dolarları yese'şeklinde oldu. Türkiye, 11 yıldır başkasına yedirmeyen ve sadece kendi aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyen bir iktidar ile karşı karşıyadır"  ifadelerini kullandı.

HÜKÜMET DE İSTİFA ETMELİ
Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın "Kendi ülkesinin milli ordusuna kumpas kuranlar" ifadelerini kullandığını aktaran Yeniçeri, "Bu bağlamda yürütülen Ergenekon, Oda Tv ve Balyoz gibi davalar ve davalar dolayısıyla verilen mahkumiyet kararları, tamamen bu kumpasın ürünüdür.

Bu itiraftan sonra AKP Hükümeti kumpası bozmak için gereğini yapmak zorundadır. AKP,milli orduya kumpas kurmaktan zan altındır" görüşlerini savundu. 

Yeniçeri, bir soru üzerine, "Hükümet de istifa etmeli. Bakanlar Kurulu istifa etmez de kabine değişikliğiyle devam etmeye kalkarsa, bu şaibenin altında kalmış olacaktır" diye konuştu.
Yorumlar (0)