İyi Parti, Meral Akşener ve Genel Başkanlık

İyi Parti Afyonkarahisar’da düzenlenen çalıştayın son gününde deprem yaşadı. İyi Parti lideri Meral Akşener, Kurultay ve Genel başkan olmama kararını verdi. Akşener , partililerin ikna çabalarına rağmen kararının kesin olduğunu belirtti.

Siyaset 27.07.2018, 03:44 27.07.2018, 11:09
İyi Parti, Meral Akşener ve Genel Başkanlık

Çok büyük vaad ve iddialarla ortaya çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener henüz ikna edilemedi. Partililerin ikna çalışmaları devam ederken diğer taraftan İYİ partinin akibetiyle ilgili de kapalı kapılar ardında bir kaç gurubun çalışmalar yaptığı öğrenildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Liderlikten Çekilecek mi?

Akşener'in  MHP çatısı altında başlattığı yürüyüş önce bir heyecan yaratsa da kısa süren bir kıvılcımın ateşe dönmeden söndüğü bilinmektedir. MHP'den umutlar kesildikten sonra ise yeni bir parti kurulması aşamasında tamamen çuvallamaya başlamışlardı. Ülkücüleri MHP'den bir hamlede kopartarak Devlet Bahçeli'yi yalnız bırakma projesi hayal olmaktan öteye de gidemedi. "Tabela sizin olsun Başbuğ bize yeter" çıkışlarıyla yeni partiye isim aranırken Başbuğsuz bir partinin kurulmasıyla birlikte eski yeni bütün partilerden kızgın, küskün ve yeni ikballer arayışında olan insanlara yönelik söylemlerle birlikte İYİ PARTİ kuruldu.

Milletvekilliği genel seçimleri için umut tarlasına ektikleri Meral Akşener Cumhurbaşkanı olacak sloganı da tutmayınca evdeki hesap çarşıya uymadı. Bazıları istedikleri Milletvekilliği koltuğuna otursada İyi parti genel başkanı dışarda kalınca ipler koptu. Şimdi göreceğiz Meral Akşener Genel başkanlığa devam edecek mi etmeyecek mi? Akşener'in İyi Parti Genel Başkanlığına devam etmesi için kaç tane sebep gösterilebilir ki?

Partililerin bütün ısrarına rağmen Akşener hayır dedi.  İYİ Parti’nin resmi Twitter hesabından yapılan çağrı danda sonuç alınamadı. İşte o twit:

“Değerli Genel Başkanımız Meral Akşener; Kurultayımızda tek aday olmanız konusundaki kararımız kesindir. Partimizin yoluna sizin genel başkanlığınızda devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğumuz başarılı sonuçlar için önemli bir ilk adım olduğu kanaatindeyiz.

Kuruluşumuzun daha ilk günden itibaren karşılaştığımız tüm engellere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı çok daha ileriye taşıyacağınıza güvenimiz tamdır.

Genel Başkanımızı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklanmaya davet ediyoruz. Şimdiden Sn. Genel Başkanımız Meral AKŞENER hanımefendiye başarılar diliyoruz.”

Bunun karşılığında Meral Akşener ise şu mesajla paylaştı:

“Değerli dava arkadaşlarım,
Kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir.

Partimizin yoluna yeni bir yönetim ile devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğum başarılı sonuçlar için önemli bir ilk adım olduğu kanaatindeyim.

Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı devralacak arkadaşlarımın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır.

Tüm arkadaşlarımı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklanmaya davet ediyorum. Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Saygılarımla.”

       

Sinan Ezgi  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)