İyi Parti Milletvekili Bedri Yaşar Gaziler Gününü Kutladı

İyi Parti Milletvekili Bedri Yaşar, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Siyaset 19.09.2019, 10:49 19.09.2019, 10:54
İyi Parti Milletvekili Bedri Yaşar Gaziler Gününü Kutladı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İyi Parti Milletvekili Bedri Yaşar, şunları söyledi.

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanı verilmiştir. Bu nedenle, her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu anlamda, tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi en içten duygularımızla minnetle ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz göğsünü siper ederek her karışı kanla sulanan bu toprakları bizlere vatan yapmışlardır. Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar savunmak ve yaşartmak için canlarını hiçe saymışlardır. Canlarını hiç çekinmeden ortaya koyan kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz ülkemizde ezanlar ebediyen dinmesin ve ay yıldızlı al bayrağımız göklerden inmesin diye çok büyük mücadeleler vermişlerdir. Bu mücadelelerde, adını tarihe hep altın harflerle yazdırmıştır. 

Milletimiz, dün olduğu gibi bugünde aynı ruh ve kararlılıkla yurt savunmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sakarya Meydan Muharebesi’nde söylemiş olduğu “hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O sathı bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk edilemez” sözlerinden hareket etmiş, kendisine bu sözleri örnek almış ve adeta yaşam biçimi haline getirmiştir. Bölücü terör örgütleriyle de, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle de bu ruhla mücadele etmiştir.

Bu vesileyle, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, ölenlere rahmet, yaşayan gazilerimize sağlık diliyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)