İyi Parti Milletvekili Yaşar, Samsun Havalimanı yönetimini Suçladı

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 30 Ağustos Zafer Bayramı günü, Samsun Çarşamba Havalimanı elektronik ekranlarında 30 Ağustos Zafer Bayramı yerine 15 Temmuz Destanı yazılmasını değerlendirdi.

Siyaset 02.09.2018, 12:46 02.09.2018, 13:15
İyi Parti Milletvekili Yaşar, Samsun Havalimanı yönetimini Suçladı

30 Ağustos Zafer Bayramı günü, Samsun Çarşamba Havalimanı elektronik ekranlarında 30 Ağustos Zafer Bayramı yazmak yerine 15 Temmuz Destanı yazdığını belirterek, bunun şanlı Türk tarihini hiçe saymak, her anına, her saniyesine ayıp etmek olduğunu ifade etti.

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan bütün dünya milletlerine emsal olmuş Büyük Taarruz Zaferimizin 96. Yıldönümü, Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 10 bine yakın şehidimiz, 31 binden fazla gazimiz hiçe sayılmıştır." ifadelerini kullanarak, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleşen skandal uygulama ile 96 yıl önce birçok şehit vererek kazanılan 30 Ağustos Meydan Muhaberesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yok sayılması kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Bedri Yaşar yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

"26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te destan yazmış ve Anadolu’yu kendine yurt edinmiş bu millet, aynı gün 26 Ağustos 1922’de de Büyük Taarruz’u başlatmış, Sultan Alparslan’ın meşalesini Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları canı pahasına korumuş ve destan yazmıştır. Bu milletin tarihine sığdırdığı binlerce zafer, birbiriyle kıyaslanamayacak kadar kıymetlidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı günü, havalimanı ekranlarına 15 Temmuz Destanı yazmak, şanlı zaferlerimizin kıyaslaması üzerinden ayrımcılık yapmak, toplumumuzu bölmekten, toplumda huzursuzluk yaratmaktan ve şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktan başka hiçbir şeye hizmet etmez.

Evet, 15 Temmuz’da milletimizin azim ve kararlılığı ile büyük bir darbe tehlikesi atlatılmış, bu millet kendi destanını yine kendisi yazmıştır. 250 şehidimiz ve gazilerimiz ile gurur duyuyoruz. Onların azim ve mücadelesi sayesinde 15 Temmuz Destanı efsaneleşmiştir. Ancak şehitlerimiz yaşasaydı eminim ki onlar da 30 Ağustos Zafer Bayramında, 15 Temmuz’u anmak yerine 30 Ağustos Zafer Bayramını anarlardı. Bu vahim hataya sebep olanlar hakkında ivedilikle idari işlem başlatılmalıdır. Samsun Havalimanı yönetimi, milletimize bir özür borçlu olduğunu da unutmamalıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)