Alexa


İYİ Parti Samsun Belediye Başkan Adayları Kim?

31 mart 2019 Yerel seçimlerine az bir zaman kala İyi Parti Samsun Belediye Başkan Adayları kim? olduğu merak edilmeye başladı. İYİ Parti Samsun ilçe belediye başkan adayları açıklandı mı? İyi Parti Başkan adayları listesini yayınladı mı? Samsun "Millet İttifakı" Adayları belli mi?

Siyaset 24.01.2019, 12:25 24.01.2019, 13:38
İYİ Parti Samsun Belediye Başkan Adayları Kim?

Sondakika İYİ Parti Samsun belediye başkan adayları belli oldu mu? Samsun'da İyi Parti "MİLLET İTTİFAKI" adayları merak ediliyor.

İYİ PARTİ SAMSUN ADAYLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Samsun'da "Cumhur İttifakı" adayları kesinleşti. MHP ve Ak Parti il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu. İYİ parti Adaylarını ne zaman kesinleşecek tam olarak belli değil. İyi Parti'den konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak İyi Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu yaptığı açıklamada kısa zaman içerisinde başkan adaylarının isimlerinin açıklanacağını ifade ederken,  İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayını en genç cuma günü açıklayacaklarını söyledi.

ERHAN USTA İYİ PARTİ'DEN ADAY OLMUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Adayı iken ihracına karar verilen Erhan Usta'nın İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı uzun zaman tartışılmış ve aday olacağı algısı yapılmış ise de son dakika açıklamalara göre bağımsız milletvekili Erhan Usta'nın İy Parti'den kesin olarak aday olmayacağı ifade edilmiştir.

İYİ PARTİ'NİN SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYATİ TEKİN

İyi Parti tarafından her ne kadar resmi bir açıklama yapılmadı ise de Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin olacağı kesin gibi gözüküyor. 

İyi Parti Adaylarını açıklamadı için Samsun'da derin bir suskunluk hakim. Yakın zamanda açıklanacak adayların meydana çıkması ile birlikte Samsun'da siyaset aktif hale gelecek.

İYİ PARTİ SAMSUN ADAYLARI

İyi Parti'den aday çıkacak ilçeler şöyle; Samsun Büyükşehir İlkadım, Bafra, Canik, Terme, Kavak, 19 Mayıs, Salıpazarı, Ayvacık, Ladik, Asarcık. İyi Parti adaylarına henüz karar vermedi

CHP SAMSUN ADAYLARI

CHP'nin ise aday çıkaracağı yerler şu şekilde; "Atakum, Tekkeköy,  Çarşamba, Vezirköprü, Havza, Yakakent, Alaçam." Gözler Samsun'daki belediyeler konusunda anlaşan CHP ve İYİ Parti'nin adaylarına çevrildi.

CHP Samsun İlçe Adayları Kim? 

Samsun Vezirköprü - Onur Bayburtlu
Samsun Tekkeköy  Tansu Çıkış
Samsun Havsa  Mehtap Yeşilbaş

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
gök gürültülü hafif yağmurlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P