İYİ Parti'de İl Yönetiminin Tamamı İstifa Etti

İyi Parti'de sular durulmuyor. İyi Parti'de çatlak büyüyor. Son olarak, İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti.

Siyaset 02.09.2019, 15:28 02.09.2019, 16:00
İYİ Parti'de İl Yönetiminin Tamamı İstifa Etti

İYİ Parti'de deprem devam ederken Denizli İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerinin de görevlerinden istifa ettikleri açıklandı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen İyi Parti Denizli Hasan Hüseyin Bozkurt, daha önce Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ile aralarında bir takım yönetimsel farklılıklar oluştuğunu kaydederek, kongre kararı alınmaması sonrası yaşananların kendilerini istifa noktasına getirdiğini bildirdi. 

Parti içinde demokrasi ve kurulların tam çalışmasını, istişare esasının dikkate alınmasını istediklerini ancak bugüne kadar görüşmelerin olumlu netice vermediğini belirtenı Bozkurt, "Atandıktan sonra 45 gün içinde kongre kararı almadığımız için sayın vekil, geçen gün il yönetimine gelerek 'Artık ben bu olaya el koyuyorum. İl yönetimi düşmüştür ve görevi bitmiştir.' dedi. Bu yöntem bize göre sakıncalıydı. Biz bu aşamadan itibaren böyle bir sürtüşmenin devam etmemesi ve partimize zarar vermemesi gerektiğini düşündük. 'Biz hatalı olabiliriz ve bu işte yanlış düşünüyor olabiliriz' diyerek o gün orayı boşalttık. Bu sebeple yönetim kurulu üyeleriyle aldığımız ortak kararla istifa ediyoruz." dedi. Hasan Hüseyin Bozkurt, parti içerisindeki çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
ali 2 yıl önce
Gayet normal bir durum...
banner442