İyi Parti'de Neler Oluyor?

İyi Parti teşkilatlarında istifalar artarak geliyor. İYİ Parti Kayseri ve Gaziantep teşkilatlarında, aralarında kurucu ve yönetim kademesinde görev almış isimlerin olduğu 15 partili istifa etti.

Siyaset 23.11.2020, 23:23 24.11.2020, 08:49
İyi Parti'de Neler Oluyor?

İYİ Parti deprem devam ediyor. Kayseri ve Gaziantep teşkilatlarında, 15 partili "Türk milliyetçileri ve Türk milliyetçiliği dışlanır hale gelmiştir" ifadelerini kullanarak istifa ettiler.

İyi Parti Kurucu İl Teşkilat Başkanı ve Önceki Dönem İl Başkan Yardımcısı İsmail Tanrıöven, Başkan Yardımcısı ve Kurucu İl Başkan Yardımcısı Serap Altuntaş, Önceki Dönem İl Başkan Yardımcısı Menekşe Çelebi, İl Yönetim Kurulu Üyesi Rekin Çalı ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Dağ, "Türk milliyetçileri ve Türk milliyetçiliği dışlanır hale gelmiştir" diyerek İyi Parti'den 'istifa etti.

Ortak İstifa metni hazırlayan 5 isim şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucu değerlerini’ benimseyen bütün vatandaşlarımızı hiç bir ayrım yapmadan kucaklayan bir milli ve milliyetçi parti olarak biz Türk milliyetçilerinin öncülüğünde kurulmuştur. Ancak gelişen süreçte partinin kuruluş ilkeleri unutulmuş, Türk milliyetçileri ve Türk milliyetçiliği dışlanır hale gelmiştir."

"Genel merkez ve illerde partiye sızma teşebbüsleri hakkında İYİ Partili vekil ve yöneticileri tarafından uyarılar yapılmasına rağmen dikkate alınmamış, İYİ Parti milliyetçi olmaktan uzaklaşmıştır. Bu konularda uyarılar yapanlar dikkate alınmadığı gibi aksine haklı olarak uyaranlar haksızca suçlanmıştır. Parti kurumsallaşamadığı gibi tek adam ya da bir gurup zümrenin anti demokratik uygulamalarının merkezi haline gelmiştir" 

İYİ PARTİ GAZİANTEP İSTİFALARI

Gaziantep'te 10 kişi partiden istifa etti.

Kurucu Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Uğur İbili, Kurucu İl Divan Üyesi ve aktif İl Divan Üyesi İzzettin Kocalar, Şehitkamil Kurucu İlçe Başkanı Durdu Ergin, Şehitkamil Kurucu İlçe Sekreteri ve aktif İl Yöneticisi Nurettin Angun, Gençlik Kolları Şahinbey Kurucu İlçe Başkanı ve sonraki dönem İl Başkanı Yavuz Demir, kurucu İl Yöneticisi Emre Burhan Beyhan, Şehitkamil Kurucu İlçe Yöneticisi Fatih Yıldız, Şehitkamil Kurucu İlçe Yöneticisi Emrullah Seslenler, Kurucu Üye Mehmet Pehlivan, Şehitkamil Kurucu İlçe Yöneticisi Murat Ceritlioğlu ortak yazılı açıklama yaparak partilerinden istifa ettiklerini bildirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık