Alexa

İyi Partili Av. Çam'dan "Maksatlı Haber" Tepkisi

31 Mart Yerel Seçimlerinde Atakum Belediye Başkanlığını İYİ Parti’nin büyük desteği ile Cemil Deveci'nin kazandığını belirten İyi Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, bundan sonra da Başkan Deveci'yi destekleyeceklerini belirtti.

İyi Partili Av. Çam'dan "Maksatlı Haber" Tepkisi

İyi Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam,daha önce yerel basında çıkan  “Başkan Cemil DEVECİ ’nin Sağında Hacizler Solunda Brütüsler” başlıklı haberine cevap hakkı doğduğunu belirtti. Çam, yaptığı  yazılı basın açıklamasında, maksatlı, yanlı ve şer odaklarının hizmetinde bulunan kişiler tarafından yanlış yönlendirilen basın mensuplarının; bilgisizliği ve araştırma eksikliği nedeniyle kamuoyu üzerinde partileri aleyhine algı operasyonu yaratmak  için haber yaptırıldığını iddia etti. 

Maksatlı Haberlerin Her Zaman Karşısında Durduk!

Atakum Belediye Başkanlığını İYİ Parti’nin büyük desteği ile Millet İttifakı Adayı Sayın Cemil DEVECİ kazandığını ifade eden Av. Çam," İyi Parti’nin seçim sürecinde  yapmış olduğu çalışmalar ve kampanyalar gerek CHP,  gerekse başkan adayımız Sayın Cemil DEVECİ tarafından takdirle karşılanmıştır. Bugüne kadar gelişen olaylar ve yapılan maksatlı haberlere karşı gerek başkanımız gerekse ittifakımızın zarar görmemesi adına herhangi bir açıklama yapma gereği duymadık ve başkanımıza karşı yapılan maksatlı haberlerin her zaman karşısında durup destek olduk." dedi.

Gaye Millet İttifakını Zor Duruma Düşürmek

09.09.2019 tarihinde yapılan maksatlı, yanlı ve belli ki Millet İttifakını hazmedemeyen bazı şer odakları tarafından bu haberlerin yaptırıldığını iddia eden gerek İyi Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, "Belediye Başkanımız Cemil Deveci‘yi, gerek İyi Parti ’yi gerekse Millet İttifakını zor duruma düşürmeye çalışmaktadır. Söz konusu haberde geçen ”Bu ihanetin ise Deveci ’nin partisine  mensup kişiler tarafından yapıldığı adeta ayyuka çıkmış durumda” ifadesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin iç meselesi olduğundan dolayı bu konuda yorum ve açıklama yapmak partimizin siyasi anlayışına ters düşecek ve siyaseten etik olmayacağından, söz bu konuda herhangi bir beyan da bulunmayacağız." dedi.

Av. Çam Bu Habere Cevap Verdi

“Atakum ’da Millet İttifakının Ortağı olan İYİ Parti kanadı ise haciz sarmalı, borç ve bir sürü sorun ile boğuşan Cemil Deveci’ye, başka bir derdi yokmuş gibi her dediğini yaptırmaya çalışıyor. İyi Parti kanadı Atakum ’da kimin işten çıkarılacağı, kimin işe alınacağı, kime görev verileceği, kime verilmeyeceği konularında Başkan Deveci ’nin adeta başının etini yiyormuş” şeklindeki habere cevap veren Gülhan Çam, kamuoyu açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Belediye Başkanının Talimatıyla Yapıldı

"Bugüne kadar Atakum Belediyesi ’nde yapılan tüm atamalar ve görevlendirmeler bizzat Belediye Başkanımız Av.Cemil DEVECİ tarafından yapılmıştır. Ancak başkanımızın İYİ niyetinin birçok konuda suistimal edildiğini düşünüyoruz. Şöyle ki; Bugüne kadar belediye de işten çıkarılan ve belediye binasında işe alınan tek bir kişiden dahi önceden haberimiz olmamış, hem işten çıkarılan hem de belediye binasında işe alınan tek bir kişi bile partimize sorulmamıştır. İşe alım, işten çıkarım ve yer değişikliği kararları bizzat Belediye Başkanının talimatı ile yapılmıştır."

Haberin Doğruluğunu Bize Sorun

İyi Parti ile ilgili bu tür konularda kendilerine sorulması halinde doğru cevabı vereceklerini belirten Çam, "Ancak maksatlı, yanlı ve şer odaklarının hizmetinde bulunan kişiler tarafından yanlış yönlendirilen basın mensubu arkadaşlarımızın; bilgisizliği ve araştırma eksikliği nedeniyle kamuoyu üzerinde partimiz aleyhine bir algı operasyonu  yaratmak için yukarıda belirtilen tarihte sözde bir haber yapılmıştır. Saygı değer basın mensuplarından partimiz ile alakalı bu tür konular hakkında haberlerini yayınlanmadan önce tarafımıza sorup bilgi istediklerinde, bundan öncesinde olduğu gibi, bundan sonra da tüm samimiyetimiz ile açıklama yapılacağını tekraren bildiririz." dedi.

İttifakı Baltalamaya Çalışanların Takipçisi Olacağız

İyi Parti ’ye algı operasyonu çekmeye çalışan kişi veya kişileri öğrendiklerinde derin bir üzüntü yaşadıklarını ifade eden Av. Çam, "Millet İttifakını bozmaya ve Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci ’yi yıpratmaya yönelik bu tür hareket ve eylemlerin sonuna kadar karşısında duracağımızı, belediye içerisinde ve dışarısında doğru işler yapıldığı sürece bugüne kadar verdiğimiz desteği bugünden sonra daha bir inanç ve azimle sürdüreceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz.
Ancak bu ittifakı baltalamaya çalışan her kim olursa olsun takipçisi olup gereğini yapacağımızı bize güvenen ve gönül veren herkesin bilmesini isteriz." dedi.

Halk arasında “başkancık” diye tabir edilen kişilerin hazımsızlığı

Kuruldukları ilk günden bu güne kadar doğru, dürüst, ahlaklı ve seviyeli siyasetlerinden şaşmadıklarını ve şaşmayacaklarını belirten İyi Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, "Atakum gibi çağdaş, sosyal ve kültürel seviyesi yüksek bir ilçede yaşanan güven ortamını, halk arasında “başkancık” diye tabir edilen kişilerin hazımsızlığı ve beceriksizliğine teslim etmeyeceğimizi, bu ittifakı kimseye bozdurmayacağımızı başta Atakumlular olmak üzere tüm Samsunlu hemşehrilerimize duyuruyoruz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 18:47
YORUM EKLE