Alexa

İyi Partili Aytun Çıray: Tören ertelensin

İYİ Parti: Tren Kazasının Acıları Yaşanırken Cumhurbaşkanlığı Törenlerinde Israr Edilmesinin Doğru olmadığını savundu.

İyi Partili Aytun Çıray: Tören ertelensin

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü  İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanının davetine katılmamasına ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Aytun Çıray’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:  

“İyi Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanlığı makamına saygımızdan kimsenin şüphesi olamaz. Ancak davete icabet etmememizin sebebi, tüm seçim sürecinde sayın Cumhurbaşkanının partimiz ve genel başkanımıza karşı sergilediği tavırdır. Bilindiği gibi sayın Cumhurbaşkanı, tüm bu süreç boyunca sayın Genel Başkanımızı yok farz eder bir tutum ortaya koymuştur.

 Ayrıca henüz dün meydana gelen kazada hayatını kaybeden ve henüz cenazesi kaldırılmamış onlarca insanımız, yüzlerce yaralımızın acısını sarmadan ısrarla programın bugün yapılmasını da doğru bulmuyoruz.

Sayın Erdoğan'dan beklediğimiz tavır, yeminini etmesi ancak bu akşam yapılacak daveti ertelemesidir. İyi Parti olarak milletimizin acısını paylaşıyor, bir kez daha ölenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.  Milletimizi yasa boğan bu elim olayda 2004 yılında yaşadığımız Pamukova hızlandırılmış tren faciasında olduğu gibi  makinistlerin değil, gerçek  sorumluların cezalandırılmasını bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Kardeşim Bunun adına ucuz kahramanlık derler tamam ortada bir acı var ölenlere Allah rahmet eylesin yaralılara acil şifalar yakınlarına sabırlar dileriz Ama burası da Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünya çapında yapılan bir tören var 50 60 tane ülkenin devlet başkanından al Devleti'ni temsil eden insanlar Türkiye'ye gelmiş yani kazayı küçük görmemek değil ama bunu trafik kazasında 25 kişi ölüyor Cumhurbaşkanlığı'na devletin başındaki kişinin değişmesini böyle siyasi manevralarla trafik kazasını bahane ederek iptali talebine gideceksiniz kardeşim biz sizi çekemiyoruz Kusura bakmayın değil toplum vicdanında daha haklı görünüyorsunuz

banner325