İYİ Partili Başkan Meclis üyeleri ile AK Parti’ye geçti

Kayseri’nin İncesu ilçesinde İyi Parti’den belediye başkanı olan Mustafa İlmek, belediye meclis üyeleri ile birlikte AK Parti’ye geçti.

Siyaset 16.12.2019, 14:44 16.12.2019, 15:09
İYİ Partili Başkan Meclis üyeleri ile AK Parti’ye geçti

Kayser İncesu ilçesi İyi Parti’den belediye başkanı Mustafa İlmek, belediye meclis üyeleri ile birlikte AK Parti’ye geçti.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, parti binasında yaptığı konuşmada, Kayseri’de bir birlik ve beraberlik olduğunu, bu birlik ve beraberlik tarafında da bir yanlarının eksik olduğunu belirterek, "Açıkçası 16+1’dik. Belediye başkanlarımızın tamamı Kayseri’yi temsil etse de hepsi cumhur ittifakımızın belediye başkanı olmasından büyük mutluluk duyacaktık. Bu süreci kendi içimizde istişare ettik, genel merkezimizle istişare ettik. Vardığımız karar Mustafa İlmek başkanımızın beraber yürüdüğümüz bu yolda birlikte olmamızdan daha çok güçleneceğimiz kanaati hem bizler hem kendisinde oluşmuş oldu. Bugün itibariyle Allah izin verirse bundan önce var olan muhabbetimiz bundan sonra da devam edecek. Özellikle son dönemde yeni parti kurma çalışmalarının olduğu günde bu katılımın önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise siyasi hayatına AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam devam edeceğini ifade ederek, “31 Mart seçimlerinde İncesu Belediye Başkanı seçildiğim malumdur. Bugün itibariyle siyaset hayatımı AK Parti’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam etme kararını almış oldum" dedi.

Su kararı tek başına almadığını belirten İlmik, "Birlikte yürüdüğüm, yoldaşlık ettiğim bütün arkadaşlarımla istişare neticesinde bu kararı aldım. Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarım da benimle beraberdir. Bu fikrimiz kısa zamanda oluşmuş bir fikir değildir. Zaten burada belediye meclis üyelerimizle birlikte katılım sağlamamız bunun nişanesidir. Bizimle beraber yol yürümüş herkesle istişare ettik. İstişare etme fırsatımız olmayan hemşehrimiz varsa haklarını helal etsinler. Ama inanıyorum ki bundan önce Mustafa İlmek’i nasıl destekledilerse bu saatten sonra da Mustafa İlmek’in yanında olacaklarına olan inancım tamdır" şeklinde konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise bu toplantıda yaptığı konuşmada, hep birlikte olduklarını birlikte çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Birlik ve beraberliğin bereketi paylaşılsın." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)