İyi Partili Hasan Eryılmaz 2020 Yılı İçin değerlendirmede Bulundu

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 2020 yılı için yaptığı değerlendirmede, 2020'de toplum olarak birçok sıkıntı yaşadıklarını aktardı ve 2021 hakkında iyi dileklerde bulundu.

Siyaset 30.12.2020, 22:24 30.12.2020, 23:49
İyi Partili Hasan Eryılmaz 2020 Yılı İçin değerlendirmede Bulundu

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 2020 yılının en önemli gündeminin koronavirüs pandemisi olduğunu aktararak, Covid-19 pandemisi tüm dünyayı sardığı gibi, ülkemizi de sardığını belirtti. 

Birçok vatandaşımız virüs tehlikesinin yanında, işinden olma tehlikesi içerisine de girdiğini, vatandaşlarımızın bir bölümü işlerinden de olduğunu, Esnaflar kepenk indirdiğini, işçiler işyerleri kapatdıkları için çalışamaz hale geldilerini, Tüm bunlar olurken asgari ücret en az 3000 TL olsun istediklerini ancak komik bir rakam açıklandığını belirten Eryılmaz yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

"Ekonomik sorunlar sadece asgari ücretle çalışan kardeşlerimizde boy göstermiyor. Çiftçilerimiz perişan halde. Kürsüde 'Çiftçilere desteği 12 kat artırdık' diyen Erdoğan'a çiftçilerin tarlarına gidip hallerini, hatırlarını sormasını talep ediyoruz. Çiftçiye desteği 12 kat artırmış mı yoksa çiftçilerin var olan haklarını elinden mi almış? Ülkemizde ve Manisamızda ciddi bir kuraklık tehdidi altındayız. Barajlarımızın doluluk oranları gittikçe azalıyor. Demirköprü Barajı'nın doluluk oranı 21 Aralık tarihiyle beraber %-10,2 seviyesine kadar geriledi. Marmara Gölü'nde su seviyesi 40 cm'nin altına düştü. Kuraklıkla ilgili geçici ya da kalıcı çözümler üretilemiyor. Kuraklığı en az zararla atlatmak için kuraklık, 7269 Sayılı Afetler Kanunu'na dahil edilmelidir. Yani kuraklık afet kapsamına alınmalıdır. Kayıpların afet kapsamında “TARSİM” tarafından ödenmesi ve borcu olan çiftçilerin borçlarının uzatılması gerekiyor" 

Dünya Bankası'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya dikkat çeken Eryılmaz, "Dünya Bankası geçtiğimiz günlerde yaptığı bi açıklamayı kamuoyu ile paylaştı. Açıklanan verilere göre dünya genelinde düşük ve orta gelirli ülkelerde öğrenme yoksulluğu içinde yaşayan ilkokul çağındaki çocukların oranını yüzde 53. Bu oran yüzde 63'e çıkabilir. Bu oran da büyük bir neslin hayatın etkileyecek. Acilen çözüm üretilmezse ülkemizin gelişmesini de etkileyecektir. Pandemi sürecinde “uzaktan eğitim” eğitimdeki eşitsizlikleri derinleştirmiştir. Tableti ve interneti olmayan dar gelirli ailelerin çocukları eğitimden mahrum kalmıştır. Atama bekleyen birçok öğretmen arkadaşımız var. Aynı fakülteden mezun kişilerin farklı unvanlarda öğretmenlik yapması onur kırıcıdır. Sözleşmeli, ücretli öğretmenliği kaldırın. Ülkenin dört bir yanında öğretmen bekleyen okullar ve öğrenciler var. En az 60 bin öğretmen atanmalıdır" ifadelerini kullandı.

'VOLKSWAGEN'İN ŞİRKETİNİ KAPATMASINA ÇOK ÜZÜLDÜM'

"2021'de en büyük beklentilerimizden biri de kadınlara, çocuklara, hayvanlara yapılan her türlü istismarın ve şiddetin uzun sürede değil kısa sürede hükmünün verilmesidir. Hızlı kararlar alınması en azından vatandaşlarımızın yüreğini bir nebze olsun serinletecektir." ifadelerini kullanan Eryılmaz," Manisa'da geçtiğimiz günlerde bir kardeşimizi Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin enteresan otobüs yolunda yitirdik. Tek yönlü akan bir trafikte, ters yönden gelen otobüsler var Manisa'da. Bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmesi gerekiyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi, yolları ve kaldırımları Manisalılar için güvenli hale getirmek zorundadır. Manisa’da yapılması planlanan ve çalışmaları başlananVolkswagen’in Manisa’daki şirketini kapatmasına çok üzüldüm, birçok kişiye istihdam sağlayacaktı... Keşke iktidar yatırımcıya güven verebilseydi, Manisamız ve ülkemiz bu büyük yatırıma kavuşabilseydi. Yeni yılda daha iyi bir Türkiye’ye kavuşmak için elimizden geleni yapmaya, milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni yılınız kutlu olsun" ifadelerini dile getirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)