Alexa

İzmir'de HDP ve Ülkücüler arasında kavga

HDP'nin aday açıklama mitingi esnasında sırtında Türk bayrağı asılı bir kadın yoldan geçerken kalabalığın sözlü saldırısına uğraması üzerine bir gurup ülkücü vatan hainlerine müdahale edin diye bağırdı...

İzmir'de HDP ve Ülkücüler arasında kavga
banner327

 İzmir'in Dikili İlçesi'ndeki HDP mitinginde, MHP'li ve ülkücü grupla kavga çıktı, iki kişi hafif yaralandı. Olayların daha fazla büyemesini araya giren polis ekipleri önledi.

"VATAN HAİNLERİNE MÜDAHALE EDİN"

Halkların Demokratik Partisi (HDP), bugün Dikili'deki belediye başkan adayını açıklamak için Atatürk Meydanı'nda miting düzenledi. Bu sırada mitingin yapılacağı meydanın yanından sırtına astığı Türk bayrağıyla geçen bir kadına kalabalıktan tepki gösterdi.ve tartışma kavgaya dönüştü.

Meydana gelen MHP üyesi ve ülkücü olduklarını belirten bir grup ise "Burası Türkiye, Türk bayrağı taşıyan birine müdahale edemezsiniz, vatan hainlerine müdahale edin" diye bağırdı.

İSTİKLAL MARŞINI OKUDULAR

İstiklal Marşı'nın okuyup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atan gruba polis, dağılmaları uyarısında bulundu. Bunun üzerine MHP Dikili İlçe Teşkilatı'ndan bazı yöneticiler polis ve ülkücü gençlerle görüşüp, ortalığı sakinleştirdi. Daha sonra ülkücü grup, yakındaki seçim bürosuna doğru yönelirken, küfürleşme nedeniyle yeniden kavga çıktı. Sopaların kullanıldığı kavgada HDP'li Belediye Meclis üyesi Mehmet Aktan ve bir kişi daha başlarından aldıkları darbe sonucu yaralandı.


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 23:39
YORUM EKLE