Alexa

Kamalak: Samsun'da konuştu

Kamalak, partisince Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının 12 yıllık süre içinde 600 milyar lirayı "para babalarına" faiz ödediğini iddia etti.

Kamalak: Samsun'da konuştu
banner327

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Sayın Başbakan ve hükümet, milleti germeyin lütfen. Gerçek gündeme dönün. Bu milletin gerçek gündemi işsizliktir, yoksulluktur, fakirliktir,  gelir  dağılımındaki adaletsizliktir" dedi.

Kamalak, partisince Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının 12 yıllık süre içinde 600 milyar lirayı "para babalarına" faiz ödediğini iddia etti.

"Bakmayın 'IMF'ye olan borcu ödedik' falan, palavra" diyen Kamalak, iktidara geldikleri zaman "Kula hizmet, Hak'a ibadettir" düşüncesiyle hareket edeceklerini söyledi.

Türkiye'nin rüşvet skandallarıyla çalkalandığını öne süren Kamalak, şöyle konuştu:

"2009 seçimlerinden bu yana tam bin 521 belediye başkanı hakkında resmen soruşturma açılmış, dava açılmıştır. Buna bir de Fatih Belediye Başkanı'nın eklenmesiyle bu sayı bin 522'ye yükselmiştir. Bunlar da yetmiyormuş gibi şimdi biliyorsunuz bir kısım değerli bakanlarımız da o bakanlarımızın kıymetli evlatlarının isimleri skandallara karıştı. Türkiyemiz skandallarla çalkalanıyor. Sayın Başbakanımız beraat-ı zimmetten bahsediyor. Doğru söylüyor beraat-ı zimmet geçerlidir ama her nedense bu beraat-ı zimmet iktidar partisi ile onun önde gelenleri ile onların kıymetli evlatları için geçerlidir. Başkası olursa beraat-ı zimmetin başta Başbakanımız olmak üzere hiç ama hiçbir önemi yok."

 Beraat-ı zimmetin bütün insanlar için geçerli olduğunu vurgulayan Kamalak, "Elde suçladığın insanlar için bir mahkeme kararı var mı? Hüküm giyen var mı? Böyle dediğim için de diyorlar ki 'Sayın Kamalak sen cemaatçi misin'. Değerli kardeşlerim hakka ne oldu, haktan yana olmak suç mu, doğruyu söylemek suç mu" ifadelerini kullandı.

- Beyoğlu'ndaki silahlı kavga

Türkiye'nin gerilmesinin, kavgalar yaşanmasının millete hiçbir şey kazandırmayacağını anlatan Kamalak, şunları kaydetti:

"Ne kazandık? Gezi olaylarından bu yana ne geçti elimize? Ülkenin eline ne geçti, Türkiye'nin eline ne geçti? Bakın günden güne Türkiye geriliyor. 8 vatan evladı lüzumsuz tartışmalar yüzünden hayatını kaybetti. Ona bağlı olarak 2 gencimiz daha hayatından oldu. Ateş düştüğü yeri yakar. Peki ne kazandık? Bu ateşin, Allah korusun yarın sizlerin ocağına düşmeyeceğinden emin misiniz? Önceki gün Giresun'un Alucra ilçesinden bir evladımız... Askerden geleli 3 ay olmuş, İstanbul'da ziyarette bulunuyor ama bu olayların sonucunda gerilen Türkiye'de bir serseri kurşun geliyor, pırıl pırıl vatan evladını alıp götürüyor. Ne kazandık?"

İktidar partisine seslenen Kamalak, sözlerini, "Bu kavgadan hiç kimse kazanç sağlayamaz ama herkes kaybeder, başta Türkiye kaybediyor. Sayın Başbakan ve hükümet, milleti germeyin lütfen. Gerçek gündeme dönün. Bu milletin gerçek gündemi işsizliktir, yoksulluktur, fakirliktir, gelir dağılımındaki adaletsizliktir" ifadeleriyle sonlandırdı.

Kamalak, konuşmasının ardından partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 21:41
YORUM EKLE