Kamalak: zengin daha zengin, fakir daha fakir

SAADET Partisi, aday tanıtım programlarının Bolu durağı geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Genel Başkan Kamalak; Hükümetin dış politika ve ekonomi yapısını eleştirdi.

Siyaset 17.02.2014, 12:10 17.02.2014, 12:19
Kamalak: zengin daha zengin, fakir daha fakir
 SAADET  Partisi, aday tanıtım programlarının Bolu durağı  geniş bir katılımla gerçekleştirdi.  Hükümetin dış politika ve ekonomi yapısını eleştirdi.

SAADET  Partisi, aday tanıtım programlarının Bolu durağı  geniş bir katılımla gerçekleştirdi.  Hükümetin ekonomi ve dış politikasını da eleştiren Kamalak, “Döviz kurları, işsizlik, cari açık rekor kırıyor. Türkiye günden güne kötüye gidiyor. Hükümetin en başarılı olduğu politika; zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapmaktır. Dış politikaya bakalım; 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde en fazla Müslüman kıyımı bu zamanda yapıldı. Mısır, Gazze, Afganistan, Filistin’e bir bakın. Köroğlu’nun çağrısını tekrar görüyoruz; önümüzde bir yerel seçim var. 30 Mart’ta Türkiye sadece belediye başkanlarını seçmiş olmayacak. Her bir oyla Haçlı Birliği’ne girmeyi mi, yoksa İslam Birliği’ne girmeyi mi?” diyerek her bir oyun ne kadar önemli olduğunu kaydetti.


Yaklaşan yerel seçimler öncesi il ve ilçe adaylarını tek tek açıklayan Saadet Partisi, aday tanıtım programlarının Bolu durağını da geniş bir katılımla gerçekleştirdi.  Saadet Partisi yerel seçimler öncesi Bolu ve ilçe belediye başkan adaylarını halka tanıttı. Bolu Necip Fazıl Kısakürek Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Aday Tanıtım Programı’na Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, sivil toplum örgütü temsilcileri ve binlerce Bolulunun katılımıyla, Saadet Partisi’nin yerel seçimlerde Bolu’da yarışacak ismi Veysel Çetinkaya ve ilçe Belediye Başkan Adayları seçmene tanıtıldı.


AKP Döneminde Müslüman Kıyımı Arttı

Hükümetin ekonomi ve dış politikasını da eleştiren Kamalak, “Döviz kurları, işsizlik, cari açık rekor kırıyor. Türkiye günden güne kötüye gidiyor. Hükümetin en başarılı olduğu politika; zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapmaktır. Dış politikaya bakalım; 90 yıllık cumhuriyet tarihinde en fazla Müslüman kıyımı bu zamanda yapıldı. Mısır, Gazze, Afganistan, Filistin’e bir bakın. Köroğlu’nun çağrısını tekrar görüyoruz; önümüzde bir yerel seçim var. 30 Mart’ta Türkiye sadece belediye başkanlarını seçmiş olmayacak. Her bir oyla Haçlı Birliğine girmeyi mi yoksa İslam Birliği’ne girmeyi mi?” diyerek her bir oyun ne kadar önemli olduğunu kaydetti.

Programda konuşan Saadet Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Veysel Çetinkaya ise, halka sormadan hiç bir şey yapmayacaklarını belirterek, “Vatandaşımızdan habersiz bir çivi bile çakmayacağız. Kişilerin mağdur edilmeyeceğine ve haklarının çiğnenmeyeceğine söz veriyorum” dedi. Bolu’da bir dizi ziyaretlerde de bulunan Kamalak, basın mensuplarıyla Köroğlu Otel’de yemekte buluştu. Ayrıca Abant Tv’de yayınlanan Mehmet Altun moderatörlüğündeki Seçim Pazarı programına da katıldı.


Bizim Yolumuz Köroğlu’nun Yoludur

Programda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türkiye’nin sürekli gerilim ortamına itildiğini söyledi. Saadet Partisi’nin 45 yıllık bir parti olduğunu söyleyen Kamalak, “Elhamdüllah biz yolumuzdan sapmadık. Bu yol Mevlana’nın yoludur. Derviş Yunus Emre’nin yoludur. Köroğlu’nun yoludur” dedi. 28 Şubat’ta Milli Görüş’ün önünün kesilip, soygun düzenin başladığına dikkat çeken Kamalak, “Netice itibariyle ‘Rüşvet alan da veren de memnundur’ kuralı zihinlere aksedildi. Türkiye’nin durumunu mahvettiler. Bu da yetmiyormuş gibi bu kervana Bakanlar da katıldı. Bu konuşmalarımızdan iktidar mensupları alınıyor. Allah aşkına bu millet batmaya mecbur mu?” diye konuştu. Konuşmasında 17 Aralık ve Gezi olaylarına da yer veren Kamalak, “Ben olsaydım, ülke kaosa sürüklenmezdi. O gençlere ‘siz ne kadar güzel gençlersiniz, amacınız yeşile sahip çıkmak mı, korumak mı? Sizden rica ediyorum. Ben fidan temin edeyim, şu İstanbul’un her tarafına dikelim. El ele verelim’ denseydi. 8 vatandaşımız hayatını kaybeder miydi?” diye konuştu. Konuşmasının bir kısmını da rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarına ayıran Kamalak, “Bakanlar önceden istifa ederek, kenara çekilselerdi, bunlar olur muydu, Türkiye ikinci defa gerilir miydi?” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu