Karaaslan'dan Dünya Kadın Hakları Günü

Çiğdem Karaaslan, “Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Elde Etmesinin 86. Yıldönümü ve Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Siyaset 04.12.2020, 23:56
Karaaslan'dan Dünya Kadın Hakları Günü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Elde Etmesinin 86. Yıldönümü ve Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda "Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tarih boyunca kahramanlıklarıyla destan yazan, başarılarıyla örnek olan kadınlarımızı şükranla anıyorum." dedi.

Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına kavuştuğu 5 Aralık 1934, siyasi tarihimiz açısından bir dönüm noktası olduğunu belirten Karaaslan, "Kadınlarımızın, dünyadaki pek çok ülkeden önce seçme ve seçilme hakkını elde etmesi demokrasimizin bugün geldiği noktaya ulaşmasında önemli bir etkendir. Ülkemizde ilk defa 1935 seçimleriyle Meclis’e giren kadınlarımızın sayısı bugün, 54’ü AK Parti’den olmak üzere 101’e ulaşmıştır. Kadınların siyasette var olma çabası, ulusal, bölgesel ve küresel sorunların çözümünde aktif roller üstlenmeleri insanlığın geleceği adına umut vericidir. Kadın Milletvekili sayısını daha da yukarı taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan açıklamasında şunları söyledi:

Kadınlarımız için verilen her mücadele demokrasimizin geleceği için de verilmektedir. Bu bakımdan hiçbir adımı yeterli görmüyor, kadınların hayatın her alanında daha fazla yer alabilmesi adına ortaya koyduğumuz gayretlerimizi sürdürüyoruz. Kadınların hakkını ihlal eden her türlü yaklaşımı ise en net biçimde reddediyoruz. Gelişen, büyüyen, kalkınan ve dünya siyasetine yön veren bir Türkiye'yi, kadınların ve erkeklerin güçlü işbirliğiyle hep birlikte inşa ediyoruz. Şehrini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil eden ve AK Parti’de siyaset yapan bir Milletvekili olarak; kadınları siyasetin öznesi olarak gören ve destekleyen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde millete hizmet yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Elde Etmesi’nin 86. Yıl dönümünde, kadınlarımızın hakkının teslim edilmesine öncülük eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tarih boyunca kahramanlıklarıyla destan yazan, başarılarıyla örnek olan kadınlarımızı şükranla anıyorum. Dünya Kadın Hakları Günü’nün hakları ellerinden alınan, özgürlükleri kısıtlanan tüm kadınlar için güvenli ve adil bir dünyaya vesile olmasını diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)