Karaaslan'dan Samsunspor'un Acı Yıldönümü (20 Ocak 1989) Mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 20 Ocak 1989 tarihinde yaşanan elim trafik kazasının yıldönümü mesajı yayımladı.

Siyaset 19.01.2021, 18:50
Karaaslan'dan Samsunspor'un Acı Yıldönümü (20 Ocak 1989) Mesajı

20 Ocak 1989 tarihinde yaşanan elim trafik kazasının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, kazada ölenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve Samsunspor camiasına başsağlığı diledi.

Çiğdem Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

“1989 yılında Malatya deplasmanına gitmekte olan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün geçirdiği elim kazanın yıl dönümünde, Samsun başta olmak üzere ülkemizi derinden üzen büyük acıyı bir kez daha yaşıyoruz. Türk futbol tarihinin kara sayfaları arasında yer alan o gün hayatını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan’ı rahmetle anıyorum.

Türk futbolunun köklü kulüplerinden biri olan, şehrimizin marka değeri Samsunspor, tarihi boyunca birçok kez gururlanmamıza vesile olan başarılar elde etmiştir. TFF 1. Lig’de iddialı bir şekilde mücadelesini sürdüren Samsunspor’umuzun bu sezon Süper Lig’e çıkacağına yürekten inanıyorum.

Samsunspor’un birçok başarısına tanıklık eden eski Ondokuz Mayıs Stadyumu alanına yapılan Samsun Millet Bahçesi’nde, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, Samsunspor'un anısını yaşatacağımız bir anıt yapılacağı açıklamasının ardından başlayan çalışmalar tamamlanmıştır. Samsunspor taraftarlarının ve şehrimizin talebi olan anıt, yüreklerimizdeki acının sembolü olacak. Böylece acımız hem yüreklerde hem de yeni sembolü ile şehrimizde yaşatılacak.

Şehrimizin en değerli yerlerinden biri olan Millet Bahçesi içerisine yapılan, hüznünü hala hissettiğimiz elim kazanın yıl dönümünde Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılacağı törenle açacağız. Kazanın anısına projelendirilen, 1919 santimetre yüksekliğe ve 320 metrekare oturum alanına sahip olan anıt Samsunspor’a vefamızın bir göstergesi olduğu kadar yaşanan acının ardından toparlanan takımımızın yükselişinin de sembolü olacaktır. Bu anıtın şehrimize kazandırılmasında Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere tüm katkı sunanlara teşekkür ediyor, kulübümüze, Samsunspor taraftarlarına ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Kırmızı beyaz renklerine siyahın da eklendiği elim kazanın 32 yıldönümünde, ebediyete irtihal edenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve Samsunspor camiasına başsağlığı, kazada yaralananlara sağlıklı günler diliyorum.”

Yorumlar (0)