Karaaslan, Kadın Kooperatifleri Buluşması'nda Konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “biz bugün geleneksel yöntemlerle ürettiğimiz ürünleri dünyaya pazarlayabiliriz. " dedi.

Siyaset 30.01.2021, 13:07 30.01.2021, 13:50
Karaaslan, Kadın Kooperatifleri Buluşması'nda Konuştu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen Kadın Kooperatifleri Batı Karadeniz Buluşması'nda yaptığı konuşmada, “markalaşmak çok önemli bir mihenk taşı, bir eşik.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, Samsun'da kaybolduktan 42 gün sonra ormanlık alanda ölü bulunan Arzu Aygün'e Allah'tan rahmet, ailesine sabır dileyerek Kadın kooperatiflerinin desteklenmesi adına son dönemde önemli adımlar atıldığına işaret etti. Karaaslan, "AK Parti iktidarları döneminde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın liderliğinde kadına yönelik birçok yeniliği, hayatları değiştirmeye yönelik bir çok düzenlemeyi hayata geçirdik ama bunların en önemlisi (kadınların) iş dünyasındaki kariyer hedeflerinden vazgeçmemesini sağlamak oldu." dedi.

ÜRÜNLERİMİZİ DÜNYAYA PAZARLAYABİLİRİZ

Kadınların, ekonomiye katkı vermek ve yerel olanı evrensele taşımak iddiasıyla yola çıktıklarını ifade eden, geleneksel yöntemlerle üretilen ürünlerin pazarlanabileceğini belirten Karaaslan kanışmasını şöle sürdürdü; "Bu yolda markalaşmak çok önemli bir mihenk taşı, bir eşik. Markalaşmayı hayata geçirmek için benim çok önem verdiğim bir alan da tasarım kalitesinin artması. İnşallah önümüzdeki dönemde bu üretim potansiyeli; bu isteğe, arzuya, şevke, enerjiye, kadının tuttuğunu koparma becerisine ve kabiliyetine eklenince aynı zamanda güçlü bir tasarım dili ve tasarım bakış açısıyla inanıyorum ki sadece yerelde değil, ulusal değil, dünya çapında markaları, biz bugün geleneksel yöntemlerle ürettiğimiz ürünleri dünyaya pazarlayabiliriz. Bu anlamda bakanlığımızın destekleri bir hayli çok."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)