Karaaslan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçildi

Çiğdem Karaaslan, partisinin dün gerçekleştirilen 7. Olağan Büyük Kongresi ile yeniden, Parti'nin en üst karar organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçildi.

Siyaset 25.03.2021, 20:54 25.03.2021, 22:46
Karaaslan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçildi

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 7. Olağan Büyük Kongresi ile yeniden, Parti'nin en üst karar organı  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçildi. 2015 yılında kurulan Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı’nda Başkanlık görevine getirilen Karaaslan bu görevini yeni dönemde de devam ettirecek. 

Çiğdem Karaaslan; 2023 Yolunda Daha Çok Çalışacağız

Kongre ile oluşan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun 2023’e giden sürecinde çok önemli bir misyon üstleneceğine inandığını belirten Çiğdem Karaaslan, açıklamasında,  “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2001’de kurulan ve 2002’de girdiği ilk genel seçimle iktidara gelen AK Parti’miz 18 yıldır ülkemizi istikrarlı bir yönetim anlayışıyla bugünlere getirmiştir. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini milletimizin önüne koyan Sn. Cumhurbaşkanımız dirayetli yönetimiyle Türkiye’yi her alanda ileri taşımanın, kazanımlarını artırmanın ve itibarını daha da yükseltmenin gayreti içinde olmuştur. Bizler de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyoner liderliğinde, sorumluluk sahalarımızda görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmek için azimle çalışmalarımızı sürdürdük. ‘Türkiye için güven ve istikrar’ temasıyla gerçekleştirdiğimiz 7. Olağan Büyük Kongremiz ile hem parti teşkilatlarımız hem de ülkemiz için yeni bir dönem başladı. Kongre ile oluşan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’muzun 2023’e giden süreçte çok önemli bir misyon üstleneceğine inanıyorum.” dedi.

Manifesto niteliğinde bir konuşma yaptı

“Türkiye’yi AK Parti iktidarlarıyla bugüne getiren 19 yıldır ülkemizde hâkim olan güven ve istikrardır” 

24 Mart’ta başlayan yeni dönemde tüm teşkilatlarımızla uyum içinde çalışmayı devam ettireceklerini belirten Karaaslan, "AK Parti’mizin milletimizin teveccühüyle her seçimden birinci çıkmasını sağlayan, ülkemizde hâkim kıldığımız güven ve istikrar ortamıdır.  Güven ve istikrar; kalkınmanın, büyümenin ve ilerlemenin de temel unsurudur. Bugün de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde güven ve istikrar diyerek ülkemizin daha aydınlık yarınları için güçlü bir mesaj veriyoruz. Sn. Cumhurbaşkanımız Kongre’de, 2023’e giden süreçte yol haritamızı ortaya koyan, manifesto niteliğinde bir konuşma yaptı ve tüm dünyaya çok önemli mesajlar verdi. 24 Mart’ta başlayan yeni dönemde tüm teşkilatlarımızla uyum içinde çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Çok çalışarak ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız

Sorumlulaklarının arttığını belirten Karaaslan şu ifadeleri kullandı:“AK Parti çatısı altında sürdürdüğümüz kutlu yürüyüşümüzde, bizlere tevdi edilen tüm görevleri mesuliyet bilinciyle yerine getirmeye çalıştık. Milletimizden aldığımız güçle hem Türkiye’miz hem de partimiz için başlayan yeni dönemde MKYK ve MYK Üyesi olarak, hizmet bayrağını en yükseğe taşıma anlayışıyla çalışmalarımızı daha büyük bir gayretle sürdürmeye devam edeceğiz. Çünkü bu büyük sorumluluklar aynı zamanda Samsun’a verilen önemin göstergesidir. 7. Olağan Büyük Kongremiz ile bizleri yeniden, bu kutlu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. 2023 yolunda daha çok çalışarak ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız.” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)