Karaaslan, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

Çiğdem Karaaslan, “Mevlid Kandili” dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyayı teşrif ettiği, mübarek Mevlid Gecesi’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu yaşıyoruz." dedi.

Siyaset 27.10.2020, 20:28 02.01.2021, 20:47
Karaaslan, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir yayınladığı mesajda, "Unutulmamalıdır ki bugün tüm insanlık; onun rehberlik ve örnekliğine her zamankinden daha fazla muhtaçtır. Bu bakımdan insanlık, peygamberimizin ahlakına sımsıkı sarılmalıdır." dedi.

PEYGAMBERİMİZ EN DOĞRU ÖRNEKTİR

Karaaslan mesajında, koronavirüs salgını başta olmak üzere sağlık ve esenliği bozan tüm sıkıntıların bir an önce ortadan kalkmasını istediklerini belirterek şunları söyledi:

“İnsanlığa hakkı ve hakikati anlatan; merhameti ve güzel ahlakı yaşayışıyla gösteren son peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyayı teşrif ettiği, mübarek Mevlid Gecesi’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu yaşıyoruz. Cömertlik, tevazu, şefkat, merhamet, adalet gibi değerleri öğreten ve sünnet-i seniyyesiyle rehber olan Peygamberimiz, temsil ettiği değerler ve çağlar aşan örnekliğiyle insanlığı Cahiliyye karanlığından kurtardığı gibi yüzlerce yıldır yolumuzu aydınlatmaktadır. Peygamberimizin yaşantısı, bunalım ve çıkmazlar yaşayan insanlığın bu süreçten kurtulması için bir reçete ve önündeki en doğru örnektir. İnancımızda ve kültürümüzde çok önemli bir yeri bulunan, manevi duygularımızın zirveye ulaştığı mübarek Mevlid Gecesi’nde Rabb'imizin sonsuz af ve mağfiretine sığınıyor, huzur ve selametimiz için ellerimizi içtenlikle semaya kaldırıyoruz. Duamız; koronavirüs salgını başta olmak üzere sağlık ve esenliği bozan tüm sıkıntıların bir an önce ortadan kalkmasıdır."

İnsanlık, Peygamberimizin ahlakına sımsıkı sarılmalıdır

İnsanlığın Peygamberin ahlakına sımsıkı sarılması gerektiğini dile getiren Çiğdem Karaaslan yazılı basın açıklamasını şöyle tamamladı:

Son dönemde özellikle Avrupa ülkelerinde İslam düşmanlığının tehlikeli bir virüs gibi toplumlara sirayet ettiğini ve ırkçı saldırılara dönüştüğünü üzülerek görüyoruz. Batı’da giderek artan ve şiddetlenen İslam karşıtlığı kutsal kitabımıza, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimize ve tüm inanç değerlerimize yönelik topyekûn bir saldırıya dönüşmüştür. Unutulmamalıdır ki bugün tüm insanlık; onun rehberlik ve örnekliğine her zamankinden daha fazla muhtaçtır. Bu bakımdan insanlık, peygamberimizin ahlakına sımsıkı sarılmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Gecesi’ni tebrik ediyor, bu müstesna gecenin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmesine ve hepimiz için tefekküre vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)