Karaaslan: Şehadete Cesaretle Yürüyen Bir Millet Asla Yenilmez, Türkiye Geçilmez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Siyaset 14.07.2021, 13:44 14.07.2021, 19:17
Karaaslan: Şehadete Cesaretle Yürüyen Bir Millet Asla Yenilmez, Türkiye Geçilmez

Çiğdem Karaaslan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye’nin şahlanışını, yükselişini hiçbir güç durduramayacağını belirtti.

15 Temmuz'da vatandaşın gösterdiği direniş tarihe geçtiğini, dünyaya da örnek olduğunu belirten Karaaslan şunları söyledi;

"Milli iradeyi yok sayan ve ülkemizi karanlığa boğmak isteyen hainlerin hüsrana uğradığı, istiklal ve istikbaline sonuna kadar sahip çıkan aziz milletimizin mücadelesinin zaferle taçlandığı 15 Temmuz’un 5. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Bu vesileyle, aklını ve ruhunu ihanete teslim etmiş hainlerin saldırılarına direnirken şehit verdiğimiz tüm kahramanlarımızı rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Ezanımızı dindirmek, semadan bayrağımızı indirmek, milli iradeyi ayaklar altına almak ve halkımıza boyunduruk vurmak isteyen FETÖ’cü hainler, göğsümüzdeki iman, gönlümüzdeki vatan sevgisi, çelikten irademiz karşısında hayal dahi etmedikleri bir sonla karşılaşmıştır. Darbe teşebbüsü ve işgal girişimi karşısında milletimizin o gece kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla sergilediği direniş tarihe geçmiş, dünyaya da örnek olmuştur.

O gece meydanlara inen milyonlarca kahraman karşısında, milletin silahını ve tankını millete doğrultan darbecilerin tüm planları bozulduğuna dikkat çeken Karaaslan açıklamasını şu şekilde devam ettirdi:

15 Temmuz, sayısız isimsiz kahramanın hikâyesidir

 Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milletimi, illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davet ediyorum” çağrısına uyarak vatan uğruna bir olan cesur yüreklerin mücadelesiyle 15 Temmuz’da görülmüştür ki; şehadete cesaretle yürüyen, ölümü öldüren bir millet asla yenilmez, Türkiye Geçilmez. 15 Temmuz; darbenin seyrini değiştiren Ömer Halisdemirlerin, 17 yaşında şehadete gülerek yürüyen Abdullah Tayyip Olçokların, vatan uğruna hayallerinden ve hayatından vazgeçen 23 yaşındaki Cennet Yiğitlerin, söz konusu Türkiye olunca her şeyini geride bırakan Sevgi Yeşilyurtların destanıdır. 15 Temmuz, sayısız isimsiz kahramanın hikâyesidir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

15 Temmuz; 27 Mayıs ile başlayan darbeler tarihinin son bulduğu bir zafer gecesi olarak yüzlerce yıl sonra da anılacaktır. Eşi benzeri görülmemiş şekilde günlerce gecelerce süren Demokrasi Nöbetleri de vatanın sahipsiz olmadığının gösterilmesi bakımından önemlidir. Kararlılığıyla ve duruşuyla hepimize cesaret veren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile omuz omuza verdiğimiz mücadele ile yalnızca Türkiye demokrasisine değil dünya demokrasi tarihine de örnek olacak bir zafer kazandık.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz kalplerimizdeki mümtaz yeri ebediyen korunacaktır

Bombalarla hedef alınan TBMM’nin, tarihinde 2. defa Gazi olduğu 15 Temmuz’da Milletvekillerimizin, Meclis’imize sahip çıkma kararlılığı, milletimizi hiçbir tehdidin korkutamayacağının anlaşıldığı bir gün olarak kayıtlara geçmiştir. Bugün de ülkemizi siyasi, askeri ve ekonomik kuşatma altına almak isteyenler, 15 Temmuz’daki milli ruhla karşılaşmaya devam etmektedir. Türkiye’nin şahlanışını, yükselişini hiçbir güç durduramayacak, Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz hedeflerine kararlılıkla ilerlemeye devam edecektir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, canlarını vatan uğruna hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerini ebediyen koruyacaktır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)