Karakaya'dan Hodri Meydan

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mevlüt Karakaya, Ankara'nın çehresini değiştireceği ve Ankara'yı bir dünya başkenti yapacağı söyledi.

Siyaset 11.01.2014, 12:10 11.01.2014, 12:57
Karakaya'dan Hodri Meydan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof.Dr.Mevlüt Karakaya, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. 


17 Aralık ve sonrasında yaşanan olaylara işaret ederek: "Yerel seçimlere de etkisi olacağı da kesin. Çıktığımız günden beri çok ciddi anlamda ivme kazandık. Sahaya da daha kimse inmiş değil. Biz MHP olarak 25 ilçede adaylarını belirlemiş, bu ilçelerde büyükşehir dahilçalışmalarını sürdürüyor. Mütevazi rakamı söylüyorum. Biz Ankara'da her gün 10 bin eve giriyoruz. Sokakta,evlerde, sahada olan tek siyasi partiyiz. 10 binlerce insanı, aktif olarak alana indirdik. Yoğun çalışmalarımıza, devam ediyoruz." diyen Karakaya, Şahsı ile ilgili olarak medyaya sitemde bulunan Karakaya, yine de özellikle İstanbul medyasının; 'tanınmıyor, tanınmıyor' diye diye tanınmasında yardımcı olduğu için teşekkürlerini iletti.

BU GÜNDEN İTİBAREN ÜLKÜCÜLÜKLE ALAKASI KALMAMIŞTIR


CHP Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'la ilgili yöneltilen soruları da cevaplandıran Karakaya, "bugünden itibaren Ülkücülükle alakası kalmamıştır." İfadelerini kullanarak; "Bugün itibariyle kendi tercihini yaptığını, Buradaki olay bir partiden bir başka partiye geçme olayıdır. Kendisi daha önce yetiştiği partisini bırakmış, oradan ayrılmış, tamamen ayrı bir siyasi zihniyet içerisinde olan başka partiye geçiş yapmıştır. Dolayısıyla bu saatten sonra, başka bir partinin adayıdır. Benim gördüğüm tek şey rakibimdir. Benim tek bir iddiam var, Ankara Büyükşehir Belediye başkanı olma noktasında ben hepsinden çok önde olduğumu, 30 Mart akşamı da Allah'ın izniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacağımı iddia ediyorum. Bunun bana nasip olacağına inanıyorum. Bunu niye bu kadar iddialı söylüyorsunuz diye soruyorsanız, 100 gündürsahadayım." dedi.

Karakaya, daha önce CHP'ye oy vermiş bu seçimde kendilerine oy vereceğini söyleyen çok sayıda insanın ve yine kendisini milliyetçi muhafazakar dindar olarak tanımlayan çok sayıda insanın kendisine oy vereceğini söylediğiniiddia etti. Karakaya, Ankara'nın başkanı olmak istediğini yineleyerek, "Bizim bakış açımız şucu bucu diye ayırarakdeğil. Sadece vizyonlar yarışsın. Herkes çıksın projeleri ile konuşsun." sözlerini dile getirdi.

HODRİ MEYDAN

Daha önceki çağrısını yineleyen Karakaya, Gökçek ve Yavaş'a hodri meydan diyerek, bir canlı yayında Ankara'yı tartışma çağrısını yineledi. Ankara'ya en büyük projesinin, kaynak kazandırmak olacağını vurgulayan Karakaya, yine bazı somut projeleri hakkında da bilgi verdi. Karakaya, 5 yıl içerisinde Ankara'nın çehresini değiştireceği ve Ankara'yı bir dünya başkenti yapacağı söyledi.

Yorumlar (0)