Karamollaoğlu'ndan İttifak ve Seçim' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin kongresini için geldiği Samsun'da yaptığı konuşmada seçim ve ittifaklar konusunu değerlendirdi.

Siyaset 20.09.2021, 11:05 14.11.2021, 18:11
Karamollaoğlu'ndan İttifak ve Seçim' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin kongresi için geldiği Samsun'da Canik Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede yaptığı konuşmada, seçim ve ittifaklar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Şu anda ittifak diye bir şey söz konusu olmadığına dikkat çeken Genel Başkan Karamollaoğlu, Şu anda bir ittifakın içinde yer almadıklarını ve parti liderleri ile görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Samsun 7. Olağan İl Kongresi'nde, Millet İttifakı ile ilgili açıklamasında, şu anda ittifak diye bir şey söz konusu olmadığını belirterek şunları söyledi:

Bir ittifakın içindeyiz...

“Seçimlere de 1,5 sene gibi bir süre kaldı en fazla. Seçimlerin 1 sene sonra yapılacağını tahmin ediyorum. Allah hayırlı etsin. Uzun zamandır yapılan çalışmalar neticesinde yeni bir hamle dönemine giriyoruz. Arkadaşlarımızın da bir bütün olarak gayret içerisinde olduklarını da gördük. ‘Millet İttifakı’ndasınız, değilsiniz’ sözleri ayrı. İttifaklar seçime girileceği zaman ortaya çıkar. Geçmişte doğrudur biz ittifakın içinde bulunduk ama mesela mahalli seçimlere giderken her seçim bölgesinde seçime Saadet Partisi olarak girdik. Bundan sonra da nerede bulunacağız bir beyanda bulunmadık. Bundan dolayı da seçim sathı mahallinin dışında ‘falancı ittifaktayız’ gibi bir yaklaşım biraz zorlama sayılabilir. Elbette partilerle dirsek temasımız oluyor. Görüşmelerimiz oluyor. Bu görüşmeler de seçime giderken son kademede somutlaşacak. Ama önceden seçim sathı mahallinin dışında bugünkü sisteme göre zaten ‘bir ittifakın içindeyiz’ demek, biz biraz seçimde birbirimize yakın bir politika izleyeceğiz manasına gelir. " dedi.

Cumhurbaşkanı ve Diğer Parti Liderleriyle Görüşmek İstiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer parti liderleri ile de görüşmek istediklerini dile getiren Karomollaoğlu, “Tüm parti liderleri ile görüşmeyi arzu ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da buna dahil. Ama görüşür müyüz, görüşmez miyiz bakalım. Önümüzdeki günlerde diğer parti liderleri ile bir görüşmede bulunacağım. Sayın Davutoğlu ile geçen hafta içinde görüştük. Aynı şekilde diğer parti liderleri ile de görüşmeyi arzu ediyorum. Genel gidişatla ilgili fikir alışverişinde bulunma arzundayız.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)