Alexa

Kayseri'de Saadet Partisi'nden MHP'ye ziyaret

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan ve beraberindekiler, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Baki Ersoy'u ziyaret etti.

Kayseri'de Saadet Partisi'nden MHP'ye ziyaret
banner327

Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, Kayseri'nin sorunlarını il başkanlarıyla birebir görüşerek konuşulabileceğini göstermek için ziyaretler düzenlediklerini belirterek, kendilerini kabul eden MHP İl Başkanı Baki Ersoy'a teşekkür etti. 

Mahmut Arıkan, "Geçtiğimiz hafta il teşkilatı olarak başlattığımız siyasi parti ziyaretlerimize Milliyetçi Hareket Partisi ile devam ediyoruz. Ziyaret talebimizi kabul ettiği için il başkanımıza teşekkür ediyorum. Malumunuz ülkenin gündemi çok hızlı değişiyor, değişik hadiselerle karşı karşıya kalıyoruz. Bu değişen gündem içerisinde ülke olarak en önemli gündem maddemizin toplum içerisinde kutuplaşma olduğu kanaatindeyim. Ankara’da siyaset çok daha fazla sert konuşuluyor. Ama Kayserimizde değerli il başkanlarımızın sağduyulu davranışlarıyla bu gerginliğe mahal vermeden sağlanıyor. Bundan hareketle Kayseri’nin meselelerini il başkanlarımızla birebir ziyaret edip nezaket çerçevesinde konuşulabileceğini herkese göstermek istiyoruz. Bununla alakalı bir çalışma içerisindeyiz. Dün Necmettin Erbakan hocamızın vefat yıldönümü idi, Allah rahmet eylesin. Bugün 28 Şubat postmodern darbesinin yıldönümü. Şubat ayı sıkıntılı bir ay. Bu dönem içerisinde bir araya gelip konuşabileceğimizi gösterebilmek için bu ziyaretleri yapıyoruz. Bu konuda Kayseri’deki başkanlarımız elinden gelen gayreti gösteriyorlar" dedi.


"28 Şubat hala devam ediyor"


Bugün bazı kesimlerden 28 Şubat postmodern darbesi ile hesaplaşıldığı paylaşımlarının bulunduğunu, ancak 28 Şubat'ın bitmediğini hala devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Arıkan sözlerini şöyle sürdürdü;


"Rahmetli Başbuğ Türkeş, rahmetli Necmettin Erbakan hocamız Türk siyaset tarihine altın harflerle isimlerini yazdırmış siyasiler. Onlardan bayrağı devralan siyasilerden de aynı olgunluğu tüm kamuoyu bekliyor. 28 Şubat darbesi, ülkeyi en az 50 yıl geriye götürmüş bir darbe olarak bahsediyoruz. Bugünkü açıklamalara baktığımız zaman bin yıl sürecek 28 Şubat’ın bin yıl sürmediği söyleniyor. Biz bu şekilde düşünmüyoruz, 28 Şubat iki tane olguya yapılmıştı. Bunlardan bir tanesi Refah Yol hükümeti tarafından kurulan D8 hamlesiydi. İkincisi de havuz sistemiyle yapılan ‘denk bütçe’ idi. 28 Şubat ile hesaplaşıldığını söyleyeceksek bu iki projenin hayatta olması gerekiyor. Ne D8 canlı bir şekilde devam ediyor ne de hükümetlerdeki bütçelerde denk bütçe tablosuyla karşı karşıya değiliz. Bundan hareketle 28 Şubat’ın bitmediğini, hala devam ettiğini belirtmek istiyorum."


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP İl Başkanı Baki Ersoy ise, Kayseri için teşkilat olarak üzerlerine düşeni istişarelerle birlikte yapacaklarını dile getirerek; "Saadet Partisi il başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ağırlamaktan memnuniyet duyuyruz. Kayseri’de bizler her zaman birbirleriyle iletişim kurabilen, şehrimizin problemlerini istişare edebilen insanlarız. Bu şehir için ne yapılması gerekiyorsa birlikte hareket etme noktasında bizler her zaman varız. Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı anıyorum, Allah rahmet eylesin. Bu değerler kolay yetişmiyor. Rahmetli Necmettin Erbakan gibi, rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş gibi değerleri bizlerin unutmaması ve sürekli yaşatması gerekiyor. Türkiye’de siyaset yavaş yavaş ısınıyor, ittifaklar söz konusu. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile bir yola çıktık ve bunun adına ‘Cumhur ittifakı’ dendi. Yavaş yavaş cepheler belli olmaya başladı. Bizler; Kayseri için hep birlikte birbirimizi 24 saat kapısını çalabilecek, sıkıntılarında beraber hareket edebilecek insanlarız. Ama her birimiz bir siyasi partiyi temsil ediyoruz, genel merkezimizin telkinleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı olarak üzerimize ne düşüyorsa istişarelerle birlikte bu şehir için yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.


Ziyaretin anısına Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, MHP İl Başkanı Baki Ersoy'a Necmettin Erbakan'ın 'Davam' isimli kitabını hediye etti.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 23:17
YORUM EKLE