Alexa

Kayyumdan önce kasalar boşalmış

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, terör örgütüne yardım ve yataklık yapan belediyelere atanan kayyumdan önce kasaların boşaltığını belirtti.

Kayyumdan önce kasalar boşalmış
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük’te gazetecilerle bir araya geldi. Basın mensupları tarafından sorulara cevap veren Ceylan, KHY kapsamında  kayyum atanan belediyelerin kasaları boşalttıldığını belirtti.

Ceylan; "Ankara’dan milyarlarca para, ödenek gönderiyorsun, ondan sonra bakıyorsun ki hizmet yok karşılında, yol yok, içme suyu yok ve benzeri çöpten geçilmiyor zaten. Aziz halkımız, bölge halkımız buna layık değil, hizmetin en güzeline layık” diye konuştu.

Kayyum ataması yapılan belediye başkanları ile toplantı yaptıklarını da anlatan Ceylan, şunları söyledi:

BELDİYENİN KASASI BOŞALTILMIŞ

“Bir tane kayyum olarak belediye başkanı atanan arkadaş örnek verdi. Efendim ’Yani biz atanmadan iki gün önce İller Bankası’ndan 20 trilyon para gelmiş, iki gün oldu biz atandık kasadaki para 20 bin lira.’ Yani 20 trilyon lira para gönderiliyor Ankara’dan, iki gün sonra bakıyorsun 20 bin lirayla kasayı devralıyorlar. Böylesi manzaralarla karşı karşıyayız. Buna hiçbir devlet, hükümet seyirci kalamaz. Onun için o bölgenin ihtiyaçlarını tespit ettik. Belediye başkanlarını dinledik, neye acil ihtiyaçları olduğunu tespit ettik, başta su olmak üzere ihtiyaçlarını inşallah devletimizin de imkanları ölçüsünde hızlı bir şekilde vermenin gayreti içinde olacağız.”
YORUM EKLE