Kebire Birer Türk, Çarşı 1919 Stantlarını Ziyaret Etti

Deva Partisi Samsun İl  Başkanı Kebire Birer Türk, beraberindeki bir heyetle Samsun Valiliği İl Kadın Hakları Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen proje kapsamında 2019’da açılan Çarşı1919 stantlarını ziyaret ettiler.

Siyaset 28.08.2021, 15:23 28.08.2021, 21:56
Kebire Birer Türk, Çarşı 1919 Stantlarını Ziyaret Etti

Deva Partisi Samsun İl  Başkanı Kebire Birer Türk, Hiçbir güzellik kadinlara altın tepside sunulmadığını  Evde , iş hayatında, sosyal hayatta, yargı önünde, toplum içinde kadın olmak zor ancak bunlara rağmen kadınların mücadele gücüne ve azmine hayran olmamak imkansız olduğunu belirtti.

Göreve geldiklerinden itibaren kadına dair tüm konulara önem verdiklerini,  Deva Partisi olarak kadın emeğine tam destek verdiklerini belirten Başkan Kebire Birer Türk, kadınların lehine olan her projenin, her sözleşmenin arkasında ve takipçisi olacaklarını söyledi. 

Çarşı 1919 stantlarına ziyaret

Deva Partisi İl Başkanı Kebire Birer Türk ve gönüllüleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı etkinlikleri kapsamında Samsun’da yaşayan kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyelinin ortaya çıkarılması ve kadın emeğinin görünürlüğünün artırılması amacıyla, Samsun Valiliği İl Kadın Hakları Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen proje kapsamında 2019’da açılan Çarşı1919 stantlarını ziyaret ettiler.

Çarşı 1919'u dolaşarak buralarda çalışan emekçi kadınlar ile sohbet eden il başkanı Türk, el emeği ürünler karşısında hayranlıklarını gizleyemediklerini ve böylesine çalışkan kadınların önlerinin açılması gerektigini belirtti.

BU TÜR ÇALIŞMALARIN ARKASINDA OLACAĞIZ!

Deva Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk yaptığı açıklamada, "Hiçbir güzellik kadinlara altın tepside sunulmuyor. Evde, iş hayatında, sosyal hayatta, yargı önünde, toplum içinde Kadın olmak gerçekten zor. Tüm bunlara eklenen ekonomik zorluklarda düşünülürse kadınlarımızın mücadele gücüne ve azmine hayran olmamak imkansız. Bz bu yola çıkarken “kadın olmanın hikayesini yeniden yazmaya geliyoruz” demiştik. Böylesine güçlü çalışkan kadınlarımızı görmek bizlere başka bir feyz veriyor, gücümüze, isteğimize, azmimize olumlu yansıyor. Her şeyden önemlisi de bu güzel stantlardan alışveriş yaparak onlara destek vermeliyiz. Deva Partisi olarak tüm teşkilatımızla ve gönüllülerimize bu tür çalışmaların yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu güzel girişimin sürekliliğini sağlamak bizlerin elinde. Kadın meselesi bu ülkenin ve bu ülkenin çocuklarının meselesi bir gelecek meselesi... Bu sebeple kadınların lehine olan her projenin, her sözleşmenin arkasında duracağı ve takipçisi olacağız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)