Kebire Birer Türk: Gazetecilerin Yanındayız!

Gazetecilik mesleği en az bir şehri yönetmek kadar değerli ve en az bir milletvekili olmak kadar önemli olduğunu belirten Kebire Birer Türk, büyükşehir belediye başkanına tepki gösterdi.

Siyaset 11.09.2021, 16:56 11.09.2021, 17:08
Kebire Birer Türk: Gazetecilerin Yanındayız!

Samsun Büyükşehir belediye başkanının Gazetecilerle ilgili sarfettiği sözleri değerlendiren Deva Partisi İl Başkanı Kebire Birer Türk, "Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Gazetecilik mesleği en az bir şehri yönetmek kadar değerli ve en az bir milletvekili olmak kadar önemlidir. Onlar demokrasimizin en kıymetli yapı taşlarından biridir. Bu sebeple basın mensuplarına ithafen söylenen ve bir büyükşehir belediye başkanına yakışmayacak bu söylemi kınıyorum." dedi.

Ülkede kötü yönetim, nefret söylemi, ötekileştirme ve her eleştireni düşman ilan etme bir alışkanlık haline geldiğiri belirten Türk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyled:

"En tepeden başlayıp en alt kurumlara kadar indi ve insanlarımız buna maruz kalıyor. Bu güç sarhoşluğu ve kibir kabul edilebilir gibi değil. Şunu belirtmek istiyorum ki; Biz Deva Partisi olarak polemiklerden beslenerek, ötekileştirme yoluna giderek ve düşman yaratarak bir siyaset yolu kesinlikle izlemiyoruz. Basınımızın eleştirileri bile bizler için çok değerli, onlar ne zaman ki eleştirmeyi bırakır, ya da eleştirilecek konuları yazmayı bırakır asıl o zaman sorun var demektir. Bu zor dönemde ayakta kalmaya çalışan basına mensuplarımızın yanındayız." 

Basına yapılan bu çirkin söyleme de şaşırmamak gerektiğini dile getiren İl Başkanı Türk, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in gazetecilerle ilgili sözlerini kınayarak, "Deva Partisi olarak hakkımızda nasıl yazarlarsa yazsınlar basın mensuplarımızın yanındayız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)