Kebire Birer Türk, Kadın Olmanın Hikayesini Yeniden Yazmaya Geliyoruz!

Deva Partisi Kadın Çalışmaları İlkadım, Atakum, Tekkeköy, Çarşamba, Alaçam, Bafra gibi birçok ilçede eş zamanlı ziyaretler gerçekleştirdiler.

Siyaset 09.03.2021, 19:40 09.03.2021, 20:16
Kebire Birer Türk, Kadın Olmanın Hikayesini Yeniden Yazmaya Geliyoruz!

Kebire Birer Türk, "Deva Kadinlari Olarak Kadin Olmanin Hikayesini Yeniden Yazmaya Geliyoruz!" ifadelerini kullanarak, bu hayatta hiçbir güzelliğin kadinlara altın tepside sunulmadığını belirtti.

Deva Partisi Il ve Ilçe Kadın Politikaları Başkanlığı, gönüllüler ile birlikte samsun’un bir çok yerinde atkinlikler ve ziyaretler düzenlediler.

Deva Partisi Kadın Çalışmaları İlkadım, Atakum, Tekkeköy, Çarşamba, Alaçam, Bafra gibi birçok ilçede eş zamanlı ziyaretler gerçekleştirerek  emekçi kadınlarlar ile sohbet ederek Kadın Günü’ne özel hediyeler takdim ettiler. Ziyaretler esnasında çalışan kadınların ortak sorunlarının başında alım gücünün düşüklüğü geldiğini söylediler.

Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı ve beraberindeki ekip, Baro Başkanını ve Kadına Şiddet konusunda Samsun’da gündem olan mağdur kadınıda hastane de ziyaret ederek, bilgi aldılar.

Baştan bir hikaye yazabilir miyiz?

Kadın meselesi bu ülkenin ve bu ülkenin çocuklarının meselesi ve bir gelecek meselesi olduğunu belirten Başkan Kebire Birer Türk,yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Hiçbir güzellik kadinlara altın tepside sunulmuyor bu hayatta.. Evde , iş hayatında, sosyal hayatta, yargı önünde, toplum içinde Kadın olmak... Kadinin hep bir adım arkada durmasını beklemek, hep sessiz kalmasını istemek, giyimiyle saç rengiyle yargılamak.. Tüm bunlar Kadına yapılmış en büyük haksızlık değil mi? Biz kadınlara beklemek öğretiliyor bu topraklarda; erkeğin ardında, çocuğun yanında, evin içinde... Zihinlerimize bir şekilde kazınmış bu öğretileri peki yenileriyle değiştirebilir miyiz? Baştan bir hikaye yazabilir miyiz? Kadınları savaş meydanında mücadale etmiş bu toplum, kadına nasıl arkasını döndü? 21. Yüzyılda Kadının toplumdaki yerini nasıl kaybetti. Kadın meselesi bu ülkenin ve bu ülkenin çocuklarının meselesi bir gelecek meselesi. Biz Deva kadinlari olarak kadin olmanin hikayesini yeniden yazmaya geliyoruz! şeklinde konuştu
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)