Kebire Birer Türk Kimdir?

Deva Partisi Samsun İl Başkanlığı görevine Ali Babacan tarafından atanan Kebire Birer Türk kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Siyaset 09.03.2021, 21:08 10.03.2021, 15:31
Kebire Birer Türk Kimdir?

Kebire Birer Türk Deva Partisi'nin Samsun İl Başkanlığı görevine Ali Babacan tarafından atanmasının ardından kim olduğu merak edilmeye başladı. Peki, Kebire Birer Türk kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kebire Birer Türk Kimdir?

1982 yılında Samsun’da doğan Kebire Birer Türk, Orta okul ve liseyi Samsun ilkadım Anadolu Lisesinde tamamladı. 2000 2002 yıllarında İstanbul bilgi Üniversitesi İşletme fakültesi bölümünde başlayıp daha sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajının ardından KB avukatlık bürosunu kuran Kebire Birer Türk, kendi alanlarında uzman 4 avukat ile birlikte mesleğini devam ettiriyor. DEVA Partisi Samsun İl Başkanı, Ali Babacan tarafından yapılan atama ile avukat Kebire Birer Türk, il başkanlığı koltuğuna oturdu. Türk, Evli ve üç çocuk annesidir.

Avukat Kebire Birer Türk, bir anne bir avukat ve iş kadını olarak içindeki “adalet ve hakkaniyet” duygusunu, toplumu iyileştirmek adına kullanmak önemli olduğunu, Bu amaçla, derneklerde gönüllü olarak faaliyetlere katıldığını belirtirken diğer taraftan, kendisi bugünkü konumunu, pozitif bir dünya bakışıyla toplumun her kesimiyle iletişim kurabilmeye, empati yapabilmeye ve hepsinden önemlisi çalışma disiplinine sahip olmaya bağlıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)