Kebire Birer Türk, Vezirköprü'de Ziyaretlerde Bulundu

Samsun İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk, Vezirköprü ilçesinde ziyaretler kapsamında ilçe mahalle ve köylerini ziyaret etti.

Siyaset 03.09.2021, 22:47 04.09.2021, 00:16
Kebire Birer Türk, Vezirköprü'de Ziyaretlerde Bulundu

Vezirköprü ilçesini ziyaret eden İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk, Vezirköprü ilçe başkanı İbrahim Ok ve beraberindeki teşkilat ile birlikte ilçenin köylerini ve mahallerini ziyaret etti.

Göreve geldikleri andan itibaren teşkilatlanmalarını tamamlayan ve kongresi sonrası bir dizi etkinlikler ve ziyaretler gerçekleştiren Türk, DEVA Partisi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Samsun İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk, Vezirköprü ilçe başkanı İbrahim Ok ve beraberindeki heyetle birlikte Pazaryeri, Göl mahallesi ve Tahtaköprü mahallerini de ziyaret etti.

Kebire Birer Türk, ziyaret bitiminde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Mücevher gibiler...

“İnsanlarımız çok ayrıştı birlik ve beraberlik kalmadı, samimiyet kalmadı diye üzüntü ve endişe duyarken; bu ziyaret bana endişelerimin yersiz olduğunu gösterdi. Bu kadar misafirperver bu kadar içten ve samimi insanlarla bir araya gelmekten tarif edilemez şekilde mutlu oldum. Bu insanlarımız bizim masumiyetimizin simgesi, geçmişimizi en iyi şekilde yansıtan mücevher gibiler.. Anadolu insanı deyiminin günümüzde de vücut bulmuş halleri. Onlar herşeyin en iyisini hakediyor. Ama malesef görüyorum ki birçok konuda madurlar ve seslerini duyuramıyorlar. Buralara okul için ulaşımının hala sağlanamaması kabul edilemez." dedi.

Elektrigi ucuza kullanacakları bir sistem inşaa etmek istiyoruz

Bir diğer konunun ise tapu maduriyetler olduğunu belirten Başkan Türk, "Bildiğiniz üzere partimizin ilk eylem planlarından biri tarım eylem planı idi.. Tarımda kendi kendine yeten bir ülke hedefimiz var. Bu sebeple çiftçilerimizin kredi, gübre maliyetleri, mazot maliyetleri gibi birçok konuda desteklenmesi konularında bir planı kamuoyu ile de paylaşmıştık. Biz toprakla uğraşan vatandaşımızın traktörüne haciz gelmeyecek, üretimleri aksamayacak diyoruz. Elektrigi ucuza kullanacakları sadece aracıların kazanmayacagı bir sistem inşaa etmek istiyoruz diyoruz. Fakat toprağını işleten üretici; nerdeyse yüz yıldır ektiği biçtiği tarlalarına tapu alamadıklarını söylüyor. Tarlayı ekimi biçimi bırakıp göçe zorlandıklarını düşünüyorlar. Gerçekten bunlar üzücü durumlar. Konuyu derinlemesine araştırdıktan sonra biz de kendi raporumuzu hazırlayacağız. Malesef her anlamda sistem tıkanmış durumda.. Daha iyisini yapabilmek adına hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşarak raporlarımıza işlediğimiz her konuyu çözüme ulaştıracağız” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)