Kılıç'tan terör müzakeresi isteyenlere sert tepki

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç 'terörle mücadele konusunda ne yaptığınıza bakın, ondan sonra gelip bizden herhangi bir şey talep edin.' dedi.

Siyaset 13.05.2016, 21:57
Kılıç'tan terör müzakeresi isteyenlere sert tepki
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kulüpler Birliği Vakfı'nın İstanbul Maslak'taki yeni merkezinin açılışında yaptığı konuşmada; "Şehit haberleriyle hepimiz gerçekten derinden etkilendik. Bu sabah, ülkemizin birliğini, beraberliğini bölmek amacıyla hareket eden vatan hainleri tarafından yapılan saldırıda 8 askerimiz şehit düştü. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Ailelerine, milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

TERÖRE KARŞI BİRLİK BERABERLİK

Terör karşısında birlik içinde hareket etmenin önemine dikkat çeken Kılıç, "Bu üzücü olayları yaşadığımız zaman aslında bir açıdan baktığımızda bugün yaptığımız bu tür çalışmaların önemi daha da çok ortaya çıkıyor. Çünkü bizi bölmeye çalışanların, ülkemize ve milletimize ihanet edenlerin karşısındaki en büyük cevap birliğimiz, beraberliğimiz ve aynı zamanda hem uluslararası hem de ulusal anlamda yaptığımız farklı çalışmalardır." diye konuştu.

Bakan Kılıç, "Terörle mücadelede tüm dünyanın birleşmesi gerekiyorsa da terörle ilgili olarak tanımları gözden geçirmesi gerekir. Çünkü terörün nerede, nasıl ve kim tarafından, ne zaman vuracağı belli olmaz." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kılıç: Teröre karşı birlik ve beraberliğimizi ortaya koymak zorundayız. Paris'te, Londra'da, Brüksel'de ya da Berlin'de terör saldırısı olduğu zaman sesinizi yükseltip, İstanbul'da, Ankara'da, Diyarbakır'da, Samsun'da ya da ülkemizin herhangi bir yerinde olduğu zaman sessiz kalmakla olmaz. Her zaman beraber olmalıyız. Bizler, 'Terörün her türlüsüne karşıyız.' diyorsak, bizlere dost olarak hareket eden dostlarımız da bu noktada açık ve seçik olarak yanımızda durmaları gerekmektedir."

Yorumlar (0)