Alexa

Kılıçdaroğlu "Evet" Çalışmalarına Erken Başladı

Anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ oyu vereceğini açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, “Vatandaşlarımızda ikna oluyor. Evete evet diyeceğiz Allah'ın izniyle” dedi.

Kılıçdaroğlu "Evet" Çalışmalarına Erken Başladı
banner327

Anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ oyu vereceğini açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, evet destek çalışmalarına şimdiden başladı.

CHP’den istifa ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek veren ve Anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ oyu vereceğini açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Balat Mahallesi'ni ziyaret edip, neden evet verilmesi gerekliliği konusunda mahalle sakinleriyle sohbet eden Kılıçdaroğlu, destek istedi. 

 Kılıçdaroğlu, “Didim’i gezdim; ondan sonra köylere başladım. Bugün de vatandaşlarımıza izah ediyoruz. PYD, PKK’yı vatandaşlarımıza anlatıp izah ediyoruz. Vatandaşlarımız da ikna oluyor. Evet’e evet diyeceğiz Allah'ın izniyle; Kahvehanelere gidiyoruz. İnsanlar bana sıcak bakıyor. Ben vatandaşlarımızdan çok memnunum. Keşke herkes benim gibi duyarlı olsa yaşadığı bölgede halka gitse ve halkımıza izah etse herkeste memnun olur. Bazen tepkiler oluyor fakat anlatınca anlıyor bana hak veriyor ve evet’e evet diyeceğiz. Gece gündüz durmadan gücümün yetiğince reisimize çalışacağım. Araç giydirme işimiz de devam ediyor. Salı günü bitirip köy köy kasaba kasaba dolaşıp vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz” dedi.

Kardeş Kılıçdaroğlu'nun bu çalışmaları CHP tarafından nasıl karşılanacağı  merak ediliyor. 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE