Kılıçdaroğlu İle Akşener İftarda Buluştular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener bir otelde iftar yemeğinde bir araya geldiler.

Siyaset 01.06.2017, 23:33 01.06.2017, 23:46
Kılıçdaroğlu İle Akşener İftarda Buluştular

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, referandum sonrası  "hayır bloku" bileşenlerine yaptığı ziyaretler kapsamında, Meral Akşener ile iftar yemeğinde buluştular.

Yapılan Görüşmede, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'ta bulundu. 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener basın mensuplarına açıklama yaptı.


Güzel bir sohbet gerçekleştirdiklerini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Şehitlerimiz var. Türkiye kan ağlıyor. Yakınlarına başsağlığı dileklerimizi ilettik. Teröre karşı bütün siyasal partilerin açık ve net tavır alması gerektiğini defalarca ifade ettim. Terörden çok çektik. Çok canlar yandı. Gazilerimiz, şehitlerimiz var. İnşallah bu terör biter. Dolayısıyla Türkiye huzura kavuşmuş olur” dedi.

Bir referandum sürecinin yaşandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle devam ettirdi. "Bu sürecin sonunda ‘hayır’ın kazandığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Demokrasiye olan ihtiyacımızı hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Düşünce özgürlüğü düşüncelerimizi açıkça ifade etmek, gazetecilerin hapiste olduğu bir Türkiye’yi kabul etmemek gibi bir düşüncemiz var. Bunu hemen hemen her ortamda ifade ettik. Dolayısıyla Sayın Bakan ve arkadaşlarıyla demokrasiyi nasıl güçlendirebiliriz, demokrasi konusunda hangi adımları atabiliriz diye bir düşünce jimnastiği de yaptık."  

Kılıçdaroğlu’na daveti sebebiyle teşekkür eden Akşener konuşmasında; "Dün helikopterimiz düştü. 13 şehidimiz var. Aynı zamanda 3 şehidimizde ayrıca vardı. 16 şehidimiz vardı. Hepsine cenabı haktan rahmet diliyorum. Milletimize ve kederli ailelerine de başsağlığı diliyorum. Yarın bir şehidimiz Çatalca’da toprağa verilecek. Oraya katılmak için buradan İstanbul’a döneceğim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu