Kılıçdaroğlu: İstifa sorusunu cevaplandırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘istifa edecek misiniz' sorusunu cevapladı.

Siyaset 02.11.2015, 00:14
Kılıçdaroğlu: İstifa sorusunu cevaplandırdı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçim'in ardından çıkan tabloya ilişkin ‘istifa edecek misiniz' sorusunu cevapladı. Kılıçdaroğlu, “Kurallar neyi gerektirirse o kurallar aynen çalışır. Bizim oyumuz arttı ama biz oyumuz arttı diye kendimizi başarılı görmüyoruz. Milletvekili sayımız da arttı diye kendimizi başarılı görmüyoruz. Başarının ölçüsü iktidar olmaktır.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili genel seçimin ardından CHP Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Soruları cevaplandıran Kılıçdaroğlu, "İstifa edecek misiniz?" sorusuna şöyle cevap verdi: “CHP’yi diğer partilere benzetmeyin. Demokrasiyi bu ülkeye getiren partiyiz. Bizim zaten kurultay sürecimiz devam ediyor. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Kurallar neyi gerektirirse o kurallar aynen çalışır. Bizim oyumuz arttı ama biz oyumuz arttı diye kendimizi başarılı görmüyoruz. Milletvekili sayımız da arttı diye kendimizi başarılı görmüyoruz. Başarının ölçüsü iktidar olmaktır. Bütün bunları yetkili organlarımız, artı kurultay zaten değerlendirecektir.”

Vatandaşın verdiği mesajı değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Olağan bir süreçte gitmedik. Sadece Ankara’daki patlamada 102 vatandaşımız hayatını kaybetti. 7 Haziran-1 Kasım arasında 400’e yakın insanımız öldü. Böyle bir tablo çıktı ortaya. Bu tablonun çok iyi değerlendirilmesi lazım. Eğer olağanüstü koşullar olmasaydı çok daha farklı bir tablo çıkabilirdi ortaya.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)