Alexa

Kılıçdaroğlu; Kini, öfkeyi ve nefreti bir tarafa bırakacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kini, öfkeyi ve nefreti bir tarafa bırakacağız. Hep birlikte güzel ülkemiz için, vatanımız için, bayrağımız için ne gerekiyorsa hepsini yapacağız." diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu; Kini, öfkeyi ve nefreti bir tarafa bırakacağız

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odasınca düzenlenen iftar programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sevginin, hoşgörünün, toleransın olması gereken bir ayda bulunulduğuna işaret ederek, "Ramazan ayının böyle bir özelliği var. Kini, öfkeyi ve nefreti bir tarafa bırakacağız. Hep birlikte güzel ülkemiz için, vatanımız için, bayrağımız için ne gerekiyorsa hepsini yapacağız." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ve Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani'yi dikkatle dinlediğini belirten Kılıçdaroğlu, Gani'nin "Dertlerimiz var. Hakkımızı istiyoruz, evimize ekmek götürmek istiyoruz, emeğimizin de karşılığını almak istiyoruz." sözlerine değinerek, "Bu, çok önemli bir vaattir aslında. Öyle bir ulaşım politikası belirleyelim ki hem vatandaş memnun olsun hem alın teri döküp çalışanlar memnun olsun. Böyle bir düzeni yapabilir miyiz? Evet, yapabiliriz. Bunu nasıl yapacağız? Mansur Bey, 'Ben bunu oturup masa başında yapmayacağım, beraber yapacağız.' dedi.

Huzur içinde yaşamanın en büyük arzuları olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Huzur geldiği zaman emin olun bu memleket cennet gibidir. Beraber Türkiye'yi huzur dolu bir memleket haline getirebiliriz." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da ulaşım esnafına altın çağı yaşatacak şekilde çalışmalar yapacakları yönünde sözler verdiklerini anımsatarak, birbirinin ekmeğine el uzatmadan, herkesin daha fazla para kazanması için, huzur ve uyum içinde ulaşım planlaması için çalıştıklarını ifade etti. EGO Genel Müdürü ile alt kademede de birkaç değişiklik yaptıktan sonra ulaşım koordinasyonunu yeniden ele alacaklarını bildiren Yavaş, bu çalışmalarda bütün esnafın bulunacağını vurguladı.

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani de minibüsçü esnafının hak ettiği hizmeti ve değeri alacağına inandığını dile getirerek, "Adalet, hakkaniyet, Allah için insanlığa hizmet edilmesini istiyoruz." dedi.

YORUM EKLE