Alexa

Kılıçdaroğlu'na, "PKK'dan hiçbir farkı yoktu" tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında kan donduran ifadelerde bulundu. 70 şehit veren Çubuk'un Akkuzulu Köyü'nde yaşayan vatandaşlar için 'PKK'dan farkları yok'' dedi.

Kılıçdaroğlu'na, "PKK'dan hiçbir farkı yoktu" tepkisi

Bugüne kadar 70 şehit veren Çubuk'un Akkuzulu Köyü'nde yaşayan vatandaşlarımız için "PKK'dan farkları yok'' ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu bu sözleriyle tepki çekti.

Ankara'da Akkuzulu köyü'nde katıldığı şehit cenazesinde, şehit yakınlarının tepkisiyle karşılaşan Kılıçdaroğlu skandal sözler sarfetti.

Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2 yıl önce Artvin'de kendisine yönelik gerçekleştirilen PKK saldırısını hatırlattı ve " Çubuk'taki saldırıyı gerçekleştirenlerin PKK'dan bir farklı yok" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Hayatımda iki kez polisin Akrep diye tanımladığı araca bindim. İlki PKK'nın saldırısı. Akkuzulu köyünde de Akrep aracına bindim. Onların da PKK'dan hiçbir farkı yoktu. Bana saldıranlar aynı zamanda PKK'lı. PKK ülkeyi bölmek istiyor, onlar da aynı amaçla hareket ediyorlar. Aynı yolun yolcusular. Biz sakinliğimizi koruduk." diyerek yine skandala imza attı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE