Kılıçdaroğlu; Umutsuzluğa Kapılmayın; Türkiye Bu Krizden Çıkar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye bu krizden rahatlıkla çıkabilir. İyi yönetilirse 6 ayda çıkar." ifadelerini kullandı.

Siyaset 03.10.2018, 21:42
Kılıçdaroğlu; Umutsuzluğa Kapılmayın; Türkiye Bu Krizden Çıkar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Atatürk Kültür Merkezi'nde sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelerek burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu; "Niçin? Çiftçi ekemeyecek. Gübre, ilaç yüzde 100 arttı. Süt üreticisinin haline bakın. Neredeyse markette satılan 1 litre süt ile su eşit hale geldi. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Düşünmek ve emek gerekiyor. Şapkamızı yeniden önümüze koymak lazım. Demokrasi ve standartlarımızı büyütmemiz gerekiyor. Eğer tek adam rejiminden Türkiye kurtulamazsa hiç kimsenin sağlıklı bir geleceği yoktur." dedi.

"NEREYE GİTTİ BU PARA"

Batılılar, egemen güçler tarafından yönetilen bir toplum olduğumuzu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye bu hale sokuldu. Londra'da teslim olmuş bir siyasi irade var. Kaç milyar dolar ödedik bu tefecilere? Borç aldık, ne yapıldı? Baraj mı, yeni bir Telekom mu kurduk. Nereye gitti bu para? Sorgulamamız lazım. Kanaat önderi pozisyonundasınız. Bunları onun için anlatıyorum. Bunları sorgularsanız Türkiye’nin kurtuluşuna adım atmış olursunuz. Bugün Türkiye'nin içerisinde bulunduğu durumda, 'Bu yaptı, şu yaptıyı.' bırakıyorum. Kim yapar, ülkeyi yönetenler yapar. Bugün bir krizle karşı karşıyayız, iyi yönetilmiyoruz. Umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye bu krizden rahatlıkla çıkabilir. İyi yönetilirse 6 ayda çıkar, iyi yönetilmezse 6 yılda bu krizi aşamayız. Ben, 'Yarın sabahleyin krizden çıkarız.' dersem doğruları söylememiş olurum." dedi.

"kozmik odaya FETÖ'yü soktular"

"Şimdi ne diyorlar? Faizleri artırdılar, yine güvenmiyorlar. 'Faiz arttı ama yetmez. Bir tane seni denetleyecek adam bulacaksın, McKinsey’i bulacaksın.' diyor." ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Türkiye bu hale kim getirdi? Din, iman edebiyatı ile bu hale geldik. Türkiye'nin dünyada saygınlığı yok. McKinsey'e hangi bilgiler verilecek, kimse bilmiyor. O bilgiler bize verilmeyecek. Amerikalının bildiği bilgiyi ben bilmeyeceğim. Birinci kozmik odaya FETÖ'yü soktular. Şimdi McKinsey'i maliyenin kozmik odasına sokacaklar. Bütün bilgileri alacaklar. Tefeciler için rapor yazacaklar."

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu