banner434

banner433

Kılıçdaroğlu Ve İmamoğlu, Sel Felaketi Yaşanan Bozkurt’ta

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesini ziyaret etti.

Siyaset 15.08.2021, 14:36
Kılıçdaroğlu Ve İmamoğlu, Sel Felaketi Yaşanan Bozkurt’ta

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sel felaketini yaşayandığı bölgeyi ziyaret etti. Sinop’un Ayancık ilçesini ziyaret ettikten sonra en büyük can ve mal kaybının yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Felaketi yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na; CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç eşlik etti.

CHP Kastamonu milletvekili Hasan Baltacı’dan detaylı bilgiler alan İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Alpay tarafından da İBB’nin vereceği destekle ilgili bilgilendirildi.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete, ziyaretleri ve verdikleri destek dolayı teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, ilçede saha çalışması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de Bozkurt sokaklarında bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na gelen kayıp ihbarlarıyla ilgili bilgi veren Soylu; Sinop, Bartın ve Kastamonu’nun tamamında bulunan ceset sayısını, 60 olarak aktardı.

Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık ile de yeniden yapımını İBB’nin gerçekleştireceği cadde üzerinde görüştü. Yanık’tan, yaşananlar ve sonrasında ortaya çıkan dayanışmaya dayalı çalışmalarla ilgili bilgi alan Kılıçdaroğlu, felaketi yaşayan ilçenin yöneticisine, önceki dönem belediye yönetimi tarafından dere yatağına yapılmasına izin verilen binalarla ilgili duyarlı olunması yönünde görüşlerini iletti. 

Kılıçdaroğlu, ziyaretiyle ilgili değerlendirmesini, yeniden hayatın başlaması için hummalı bir çalışma yürütülen ilçe girişinde yaptı. İçişleri Bakanı Soylu ile ayaküstü gerçekleştirdikleri konuşmayı aktaran Kılıçdaroğlu, “Kendisi bazı bilgiler verdi kayıplar konusunda, ‘Daha henüz ulaşamadıkları ama ihbar olarak gelen kayıplar var. Son rakam konusunda zamanı geldiğinde, veriler elimize ulaştığında kamuoyunu bilgilendiriyoruz’ diye. Belediye Başkanı’mızla da görüştük. Bozkurt Belediye Başkanı’na, elimizden gelen her türlü yardımı yaptığımızı, bir talepleri olduğu takdirde, bu talebi süratle karşılayacağımızı, belediye başkanlarımızın burada olduğunu, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın son girdiğimiz sokağı tümüyle teslim aldığını ve orayı bir şekliyle kullanılır hale getireceğini ifade ettik” dedi. 

“HERKESİ DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM”

Bozkurtlulara geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralarımızı müşterek sarıyoruz. Belediye Başkanına da söyledim: Bir felaketle karşı karşıyayız, doğru. Bu yaraları sarmak için A partisi, B partisi diye bakmıyoruz biz. Kim olursa olsun, bu ülkemizde yaşıyorsa, birlikte yaşıyorsak, dolayısıyla eğer bir sorunla karşılaşmışsa, o sorunla kilitlenmek ve o sorunları çözmek hepimizin ortak görevi olmak zorundadır diye ifade ettim. Sayın Belediye Başkanı da bunu doğru kabul etti. Böyle olması gerektiğini ifade etti. İnşallah Türkiye, gerekli önlemleri zamanda alır. Felaketle karşılaşmadan, felaketi bilerek, önceden önlemleri alır ve can kayıpları yaşamayız. En büyük arzumuz, en büyük görevimiz bu. Türkiye'nin gerçek anlamda iyi yönetilmesi gerekir. Bu konuda herkesi duyarlılığa davet ediyorum” ifade etti. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)