Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Seval Türkeş'i Neden Ziyaret Etti?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i ziyaret ettiler.

Siyaset 19.12.2020, 17:22 19.12.2020, 20:45
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Seval Türkeş'i Neden Ziyaret Etti?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kendisine eşlik eden, Ekrem İmamoğlu, Şerdil Dara Odabaşı ve Canan Kaftancıoğlu MHP kurucu lideri Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i evinde ziyaret ettiler. 

Alaattin Çakıcı'nın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert çıkışları ardından Türkeş’in eşi Seval Türkeş'in Kılıçdaroğlu’nu telfonla arayarak, üzüntülerini dile getirmiş ve bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da çok büyük bir rahatsızlık yarattığını belirtmişti. 

Seval Türkeş burada yaptığı konuşmada, siyasetin topluma örnek davranışlar sergilemesi lazım geldiğini belirterek adalet üzerine vurgu yaptı. Türkeş, “Bu da demokrasi açısından, devletin bütünlüğü, milletin selameti açısından son derece sıkıntılı bir süreç. Biz her zaman memleketimize, milletimize faydalı olan, adalet ve doğrulukla yapılan hizmetlerin yanındayız.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden konuyla ilgili bir açıklama yok. Ancak Türkgün yazarlarından ve MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, sosyal medya Twitter üzerinden şu mesajları verdi; "PKK’yı, HDP’yi, terörist Demirtaş’ı, Osman Kavala’yı, YPG’yi, PYD’yi bağrına basan Kılıçdaroğlu Seval hanımı ziyaret etmiş. Bir genel başkan partilisini yani CHP’li Seval hanımı ziyaret etmiş. Dün BBP’li, AKP’li bugün CHP’li olan Seval hanım memnun... 

MHP karşısındaki ihtirasları için gün geldi BBP adayı oldu, gün geldi AKP’li oldu, gün geldi teröristbaşı Fethullah Gülen’i öve öve bitiremedi. Şimdi de CHP’li oldu. CHP’nin PKK kanadını evinde ağırlamış. Canan’dan PKK kurucusu Sakine Cansız sevdasını dinlerken bu pozda sanırım."

MHP Kurucu Lideri Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'in CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak demokrasi vurgusu yaparak üzüntülerini bildirmesi ve CHP Liderinin Seval Türkeş'i ziyaret etmesinin "anlamlı" olduğunu düşünen MHP li ve ülkücüler yakın zamanda bunun kokusunun çıkacağını belirtmekte. MHP Kurucu Lider Alparslan Türkeş'e saygı çerçevesi içerisinde yorum yapmaktan imtina eden ülkücüler gözlerini ziyaretle ilgili gözlerini MHP lideri Devlet Bahçeli ve kurmaylara çevirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)