Alexa


Kılıçdaroğlu'ndan Bozkurt işareti açıklaması...

CHP lideri, yaptığı işaretten ötürü kendisine yöneltilen eleştirilere, "Her kesimden oy istiyoruz. Ben hala devrimci Kemal'im." şeklinde yanıt verdi.

Siyaset 22.03.2014, 11:52 22.03.2014, 13:47
Kılıçdaroğlu'ndan Bozkurt işareti açıklaması...

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile birlikte halkı selamlarken tartışma yaratan bir harekete imza atmıştı. Kendisini 'bozkurt' işaretiyle selamlayan kişiye aynı şekilde karşılık veren Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından eleştirilmişti.

"BİZ HERKESTEN OY İSTİYORUZ"

Konuyla ilgili ilk kez konuşan CHP lideri, bu hareketin parti için huzursuzluğa yol açacağı iddialarına katılmadığını belirterek "Biz herkesten meydanlarda zaten oy istiyoruz, MHP'den de AKP'den de, DP'den de herkesin oyunu istiyoruz" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun Milliyet'ten Serpil Çevikcan'a yaptığı açıklama;

Bozkurt selamınız çok tartışıldı, nasıl tepkiler aldınız?

Birisi yaklaştı, eliyle Bozkurt işareti yaptı, "Ben MHP'liyim oyumu size vereceğim" dedi. (Bozkurt işareti yapıyor) Ben de teşekkür ettim. Mesele bu.

"BEN YİNE DE DEVRİMCİ BİRİSİYİM"

"Devrimci Kemal'e ne oldu" diye gazete başlıkları var.

"Devrimci Kemal" başlıkları atmaya devam etsinler. Ben yine de devrimci birisiyim.

"DEMOKRASİYİ GÜÇLENDİRECEĞİZ"

Parti içinde huzursuzluğa yol açtı mı?

Hayır, seçmen nazarında da etkilemez. Biz herkesten meydanlarda zaten oy istiyoruz, MHP'den de AKP'den de, DP'den de herkesin oyunu istiyoruz. Çünkü, bu seçimler bir iktidar mücadelesi seçimi değil, bu seçimler demokrasimizin var oluş seçimleridir. Ya demokrasiyi güçlendireceğiz, kendi sorunumuzu halkın oylarıyla çözeceğiz ya daha karanlık günlere hazır olacağız.

Kılıçdaroğlu, Bozkurt İşareti Yaptı

"RABİA İŞARETİ DE YAPIYORUM"

Birisi “size oy vereceğim” deyip, Rabia işareti yapsa, siz de yapar mısınız?

Ben yapıyorum o işareti zaten. (Rabia işareti yapıyor) Dört bakan, bir başçalan. Biz otobüsle giderken bize Rabia işareti yapan vatandaşlarımız var zaten. Onlar bana oyunu verirse hiçbir sorunum yok, ben o işareti yapıyorum.

BAHÇELİ'YE YANIT

Bozkurt işareti yapmanızı Başbakan “omurgasızlık”, Bahçeli de “Kimse bizim üzerimizden kurban kesmesin” biçiminde değerlendirdi.

Bahçeli’ye saygı gösteriyorum, sonuçta bir eleştirim yok yani ama adı şaibeliye çıkmış bir adamın omurgadan bahsetmeye hakkı yoktur.

Gençliğinizde Bozkurt işareti yaptınız mı?

Hayır.
 
Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P