Alexa

Köktaş: Çift Başlılık Ortadan Kalkacak!

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş; Kanun Teklifinin referandum aralığında kabul edilerek yasalaşmasına ilişkin, "Bundan sonra artık karar da söz de aziz milletimizindir. " dedi."

Köktaş: Çift Başlılık Ortadan Kalkacak!

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti ve MHP Milletvekilleri'nin dik duruşu ve kararlı çalışmalarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda 339 oy ile kabul edildiğini ifade etti.

TÜRK MİLLETİEN DOĞRU TERCİHİ YAPACAKTIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  en geç 15 günlük süre içinde  anayasa değişikliği teklifini onayladıktan sonra yine en geç 60 gün sonra referandumla gidileceğini belirten Köktaş; "Milletimizin vekilleri olarak bizler, verilen görevi en güzel bir şekilde yaptık. Artık, söz de karar da aziz milletimizindir, son mühürü vuracak olan halkımızdır. Cumhuriyet tarihimiz boyunca Türk milleti, sandık her önüne geldiğinde engin feraseti, aklı ve vicdanıyla her zaman istisnasız en doğru kararı vermiştir. Bu anayasa değişikliği konusunda da en doğru kararı verecek, ülkemiz için en doğru tercihi yapacaktır. " dedi.

Milletvekili Köktaş;  "Allah’ın yardımı, aziz milletimizin katkıları ve teveccühü ile iktidara geldiğimiz 2002 yılından itibaren karşımıza çıkan tüm engelleri aşarak hamdolsun bugünlere geldik. Umudu kırılmış bir millet, güven vermeyen bir iktidar, IMF yönetiminde bir siyaset,  yarınını göremeyen bir ülkeden 2053, 2071 yıllarının hesabını yapan bir ülke haline geldik. O günkü Türkiye ile şimdiki Türkiye arasında hiç kimsenin inkâr edemeyeceği ciddi ve olumlu farklar AK Parti iktidarı ile oluşturuldu."dedi.

ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKACAK

1960’dan beri Anayasa hep vesayet hükümleriyle teçhiz edildiğini ve milli iradenin hakkı sınırlandığını belirten Köktaş: "İşte bu Anayasa değişikliğiyle son vesayet kalıntılarını da Anayasadan temizlenecek, ortadan kalkacak. Milli hakimiyeti tamamen etkin hale gelecek. Ülke yönetimine zaman ekonomisi sağlayarak yapılacak olan çalışmaların daha kısa sürede bitmesine olanak verecek. Bürokrasiyle siyaset arasındaki ayrışma son bulacak. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile siyasetteki didişme, çift başlılık ortadan kalkacak, kararların hızlı verilmesini sağlayacak. Bu da Türkiye'nin yönetim sistemini daha da güçlendirecektir."dedi.

"Karar milletimizindir" diyen Köktaş; Milletin verdiği karar, başımız gözümüz üzerindedir diyorum. Şimdiden bu anayasa değişikliğinin ülkemiz için, geleceğimiz için, Türkiye'nin aydınlık yarınları için uğurlu olmasını Cenab- Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 22:15
YORUM EKLE

banner325