Köktaş, 'Samsun Mobilyası Nerede ve Ne İstiyor' Toplantısına Katıldı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun da mobilya sektörüyle bir araya gelerek, üretim, istihdamın arttırılması, ihracat faliyetleri, talep, öneri ve çözüm noktaları üzerinde görüşmelerde bulundu.

Siyaset 26.07.2020, 13:28 26.07.2020, 14:41
Köktaş, 'Samsun Mobilyası Nerede ve Ne İstiyor' Toplantısına Katıldı

Samsun da faliyet gösteren mobilya sektörünün temsilcileriyle bir araya gelerek, sektörün büyümesi, kümelenmesi, üretim, istihdamın arttırılması, ihracat faliyetleri, talep, öneri ve çözüm noktaları üzerinde görüşmelerde bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Hükümet tarafından hazırlanan destek paketleriyle, esnafın KOBİ’lerin ve tüm vatandaşların yanında olduklarını söyledi.

Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİD) tarafından düzenlenen "Samsun Mobilyası nerede ve ne istiyor" konulu toplantısına katılım sağlayan AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, "sizlerin talep ve önerilerini dinlemek üzere buradayım." dedi.

Toplantının açılış konuşmasını Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİD) Başkanı Bahattin Eker gerçekleştirdi. Dernek faliyetleri konusunda bilgiler veren Eker, sektörün sorun, talep ve önerilerini dile getirdi.

Samsun'da Mobilya sektörü istihdam sağlıyor

Mobilya sektörünün temsilcileriyle, sektörün büyümesi, kümelenmesi, üretim, istihdamın artırılması, ihracat faliyetleri, talep, öneri ve çözüm noktaları üzerinde görüşmelerde bulunduklarını dile getiren AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Bugün burada sizlerle karşılıklı istişare kültürüne dayalı, soru cevap şeklinde özellikle sizlerin talep ve önerilerini dinlemek üzere buradayım. İlimizde Mobilya sektörü üretim yaparak, istihdam sağlıyor, ihracat yapıyor, yurtiçi piyasada da farklı illere satışlar yaparak Samsun'umuza katma değer kazandırıyor." dedi.

Milletvekili Köktaş, İngiltere, Fransa başta olmak üzere komşu ülkelere de ihracatın yapılıyor olması ekonomik anlamda güzel gelişmelerolduğunu belirterek, "Genç kardeşlerimiz sektörde 2. kuşak, 3. kuşak. Bayrağı babalar, amcalar dikmişler şimdiki kardeşlerim de bu bayrağın inmemesi için ilelebet dalgalanması için mücadele edecek olması da ülkemizin gelecek hedeflerine ilerlemesinde önemli adımlar." dedi.

Başarılı işler yapalım

Bir işin sürdürülebilir olması, günün şartlarına göre pozisyon alması, taleplere göre ürünün kalitesini ayarlamak ve en önemlisi iyi bir pazarlama yapmasının önemine dikkat çeken Kökteş, "Günümüzde iyi bir pazarlamaya ihtiyaç var. Arz yeterli değil, arzı haklı kılacak, bir çok çalışma yapmamız gerekecek. Ürünün kalitesiyle, hızlılıkla, ekonomik fiyatıyla rekabet olacak. Bunları yapabilmek için de gerekli volümü artırmamız lazım, yani haftada bir iki takım koltuk, yatak odası yaparak bunun altından kalkamayız. Haftada 5-6-7 kapasitemize göre artırırsak, o zaman maliyetleri düşürebilirsiniz. Bunları yaparken fiziki ortamlar çok önemli, ona göre hareket kabiliyetimizi ortaya koyalım ve başarılı işler yapalım. " ifadelerini kullandı.

2023 HEDEFLERİ...

Samsun Milletvekili Köktaş, Kamu bankalarınca 1 Haziran'da yapılan ortak açıklama ile yerli üretim yapan mobilya sektörünü desteklemek amacıyla 6 ay ödemesiz ve düşük faizli kredi destek kampanyası başlatıldığına dekkat çekerek şunları söyledi:

"Konut avantajıyla birlikte hem insanların yeni evlerine hem de evlenecek çiftlerin mobilya almak istemesiyle hareketli bir süreç yaşandığını duyuyoruz, bu da bizi mutlu ediyor.Önemli bir süreçten geçmeye devam ediyoruz. Hükümetimiz tarafından hazırlanan destek paketleriyle; esnafımızın, KOBİ’lerimizin ve tüm vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Sizlerinde desteği ile güçlü Türkiye’nin güçlü ekonomisini 2023 hedeflerine ulaştırmak için hep birlikte çalışacağız."

Yorumlar (0)