Komünistler Meydana İniyor!

Türkiye Komünist Partisi, Kartal Meydanı'nda düzenleyecekleri "Şimdi Sosyalizm Zamanı" başlıklı mitinge çağrıda bulundu.

Siyaset 23.08.2021, 16:15 25.08.2021, 00:03
Komünistler Meydana İniyor!

Türkiye Komünist Partisi (TKP)  12 Eylül 2021 Pazar günü 17.00'de Kartal Meydanı'nda düzenleyeceği "Şimdi Sosyalizm Zamanı" başlıklı mitinge katılım çağrısında bulundu.

TKP tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, mevcut düzeni eleştirerek, "Halkımıza çağrımızdır; bu çürümüş düzene ve yalanlarına boyun eğmeyelim, 12 Eylül'de Kartal'da eşit, özgür ve aydınlık Türkiye için bir araya gelelim. " denildi.

TKP, Kaynakların yağmalandığı, insanların değersizleştiği, rant uğruna doğanın katledildiği bir ülkede yaşamak istemediklerini ilk önce bu düzenden kurtulmak istediklerini belirten çağrısında, milliyetçiliğin, militarizmin ve başka ülke topraklarında asker bulundurmanın, savaş çığırtkanlığının erdem sayıldığı düzenden kurtulmak istedikleri belirtildi.

Meydanlara davetiye çıkaran Komünistler, "Kaybedecek zamanımız kalmadı, aksini iddia edenler, "Bu düzen dışında seçenek yok, kabul edin" diyenler yalan söylüyorlar. Yalan korosunda en çok sömürenlerin sesi çıkıyor. Ülkeden ve insandan umudu kesenler ise bu koroya katılıyor ve emekçileri umutsuzluklarına ortak etmeye çalışıyorlar." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)