Alexa

Koray Aydın: "Bu tahliyelerin asıl amacı KCK..."

Karadeniz'de Sonnokta Gazetesi yazarlarının sabah kahvaltısında konuğu olan Koray Aydın gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalrda bulundu.

Koray Aydın:
banner327
 Karadeniz'de Sonnokta Gazetesi yazarlarının sabah kahvaltısında konuğu olan Koray Aydın gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalrda bulundu.


İşte Koray Aydın'ın sorulara verdiği cevaplar:


Türkiye bölünmeye gidiyor söylemi gerçekleşebilir mi? 

Türkiye bölündü. Sadece ilan edilmesi yani resmiyeti kaldı. Bunun geri dönüşü de iktidarın değişmesidir. Babalarının çiftliği mi, biz istedik yaptık oldu diyecekler. KCK operasyonları PKK’yı bitirmişti. Çok şuurlu bir operasyondu. Bütün elebaşları alındığı için sokağa çıkamaz hala gelmişlerdi. El birliğiyle adına barış dediler, altın madeni bulmuş gibi PKK operasyonları
durduruldu. Ergenokon tutukluları çıkarılıyor diye herkes seviniyor. Bu tahliyelerin asıl amacı KCK’lıların çıkmasıdır.
 KCK’dan 67 kişi tahliye için dilekçe verdi. Sonra seçimden sonra gerçekleştirmek üzere geri çektiler. 30 Mart’tan sonra onlar da müracaat edecek ve çıkacak. Benim üzüldüğüm şu bölücülerle Türk subaylarını eşdeğer hale getirerek Türk halkına bak bunlar da çıktı onlara da bir şey demeyin noktasına getirilmesidir.

AKP VE BDP İKİZ KARDEŞ GİBİ 

BDP Genel Başkanı Demirtaş muhalefete yönelik komplolarla iktidar olamazsınız açıklamasını yaptı?

Şu anda Doğu ve Güneydoğu’da bir paralel devlet kuruldu. Esas paralel orada var. Orayı artık BDP yönetiyor. Hükümet çekildi oradan. Hem polisi çekti hem askeri çekti. Her şey onların elinde. Vergiyi de onlar alıyorlar. Benim bir arkadaşım ailesinin Mardin’deki arazisini yarılık vermişti. Parasını almaya gittiğinde tahsildarlar gidip vergi aldılar ondan. Ödedim geldim, devlet utansın diyor. Paralel bir devlet var. Ve bunu AKP eliyle yapıyorlar. Sözde barış süreci adı altında bir programla yapıyorlar. Onlar artık ikiz kardeş gibiler. El eleler.  Arada birbirlerine söyledikleri laflar da taktikseldir. O nedenle BDP tabiî ki AKP’yi ister. Olaylarla ilgili analiz yapınca aynı saftalar. Birbirlerini ısıramazlar.

% 80 OY BİLE  ALSA TEMİZLENEMEZ

AK Parti sandığa vurgu yapıyor. Yüzde 50 alsa bu her şey unutulur anlamına mı geliyor? 

Cumhuriyet tarihinin belki de dünya tarihinin en büyük yolsuzluk hadisesi. Seçim sonuçlarında AKP yüzde 80 bile oy alsa bu onu yıkamaz, temizlemez. Çünkü demokrasi demek hesap verebilirlik demektir. Ne yazık ki Türkiye’de sivil bir darbe yapıldı ve yargı Adalet Bakanı’na yani Başbakan’a bağlandı. Artık Türkiye’de bir yolsuzluğun hırsızlığın hesabını soramazsanız. Adalet ayağı çökmüş olan bir Türkiye’de demokrasiden bahsetmek mümkün değildir. Muhalefetin sabrı ve sağduyusu sayesinde Türkiye ayakta durmaktadır. Ateşe benzinle giden bir Başbakan var. Muhalefet aklı selim davranıyor. Seçimlerden oy aldım mı aklanırım sanıyorlar. Her şey sandık değil.

 EVİNİN ALTI MERKEZ BANKASI GİBİ

Başbakan’ın MHP ve CHP’nin Gülen’le birlikte hareket ettiğini belirten açıklamaları için neler söyleyeceksiniz?

Suçüstü hırsızlık üzerinde yakalanmış birinin düşman yaratma mecburiyeti var. Başbakan’ın oğluyla yaptığı telefon konuşmaları ortada. Evinin altını Merkez Bankası’na çevirmiş. Sabaha kadar para sevkiyatı yaptılar. 1milyar dolar da öyle ezbere söylenen bir rakam değil. Doğru ve gerçekçi rakamlar. Demokraside montajdı diyip kendini kurtarman mümkün değil. Bir kaset montajsa Başbakan için bulunmaz bir fırsattır. Gider iki saat sonra onun montaj olduğunu ispatlar, uluslararası akredite olmuş kuruluşlardan raporunu alır, haksızlığa uğradım dersin. Bu AKP seçmeninin kafasını kurt gibi kemirir. 30 Mart olur bu iş biter diye zannedilmesin. Berkin için hak arayanlar Türkiye için hak ararlar. Bu ülkeye yazık edilmemelidir.

-MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, Belediye Meclis üyesi birinci sıra adayı Ali Sağır ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kaplan da Sonnokta'daki kahvaltılı toplantıya eşlik ettiler:

haberfedai

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 21:53
YORUM EKLE