Koray Aydın; Demokrasi İçin Büyük Kayıp

MHP Eski Milletvekili Koray Aydın; MHP’nin 19 Haziran 2016’da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Siyaset 20.06.2017, 11:57 20.06.2017, 12:18
Koray Aydın; Demokrasi İçin Büyük Kayıp

MHP Eski Milletvekili Koray Aydın; MHP’nin 19 Haziran 2016’da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline dair yaptığı değerlendirmede; "Demokrasi için büyük kayıptır" dedi.

Aydın Sosyal paylaşım sitesi twitter adrasenden yaptığı açıklamada: "Ülkücü iradenin haklı talepleri karşısında, parti yönetiminin tutumu ve nihayetinde yargının bugün verdiği karar vicdanları yaralamıştır. Olağanüstü kurultay taleplerinin haksız şekilde engellenmesi, sadece Ülkücü Hareket için değil, Türk demokrasisi için de büyük kayıptır. Partiiçi demokrasiye darbe vuran ve hak arama yollarını tıkayan tutum ve kararlar, Türk siyasetinde kötü birer emsal olarak anılacaktır. Türk milleti, MHP ve Ülkücü Hareket için mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeye azimli ve kararlıyız." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki "değişim isteyen" 700'den fazla delegenin imzalarıyla başlayan süreç son buldu. 

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi değişim isteyenlerin gerçekleştirdiği 19 Haziran Kurultayı'nı iptal etti. Yine, bu genel kurulda muhalif isimlerce alınan tüm kararların geçersizliğine karar verdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442