Yandex Metrika

Koray Aydın: Esnafa rahat bir nefes aldıracak projelerimiz var

TBMM Başkanvekili Sayın Koray Aydın, 'AKP’nin emeklilere promosyon vaadiyle oy toplamaya çalışması Türk siyaseti için bir ibret vesikasıdır' dedi.

Koray Aydın: Esnafa rahat bir nefes aldıracak projelerimiz var
25 Ekim 2015 Pazar 14:02

TBMM Başkanvekili Sayın Koray Aydın, 1 Kasım seçimleri kapsamında  Trabzon Ortahisar Çağlayan ve Çömlekçi’de sürdürdüğü seçim çalışmalarına devam ediyor.

TÜRKİYE 13 YILDIR YAPMASI GEREKENLERİ VAADEDEN BİR PARTİYLE KARŞI KARŞIYA

TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Milletvekili Adayı Dr. Hüseyin Örs ve MHP Ortahisar İlçe yöneticileriyle birlikte Çağlayan, Kutlugün ve Çömlekçi mahallelerinde ziyaretlerde bulundu. Çağlayan ve Kutlugün’de şehre en yakın kırsal kesimin nabzını tutan Aydın, Örs ve beraberindeki heyet Çömlekçi’de de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiler.

Ziyaretlerde MHP’nin kırsal kesime, çiftçi, köylü ve esnafa yönelik vaatlerini anlatan Koray Aydın: “Türkiye 13 yıllık tek başına iktidarı döneminde yapmış olması gerekenleri vaat ederek oy isteyen bir partiyle karşı karşıyadır. Hiçbir mazeretleri yokken, ellerini tutan ve engelleyen yokken sırf sürekli iktidara bağımlı olsun diye birçok sosyal yardımı hak haline getirmeyen AKP için artık yolun sonu görünmüştür. Bir taraftan IMF’ye borç vermekle övünürken, öte yandan emeklisine bir ikramiyeyi bile çok gören AKP’nin emeklilere promosyon vaadiyle oy toplamaya çalışması Türk siyaseti için bir ibret vesikasıdır” dedi.

KAPATILAN KÖY VE BELDELER YENİDEN KURULACAK, MAZOT 1 LİRA 75 KURUŞ OLACAK
Daha önce belde olan Çağlayan’da vatandaşların sorunlarını dinleyen Koray Aydın, halkın daha iyi hizmet alabilmesi için MHP olarak kapatılan belde belediyelerini yeniden açacaklarını, Büyükşehir sınırını, mülki sınır yapan düzenlemeyi kaldıracaklarını, kapatılan köyleri de yeniden kuracaklarını söyledi.

Köy ve köylülük kavramının Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade eden Koray Aydın, köy kalkınma planları yapacaklarını, birçok kamu hizmetinin bir arada sunulduğu merkez köyler kuracaklarını, tarım ve sanayi entegrasyonunun sağlandığı tarım kentleri oluşturacaklarını anlattı.

Koray Aydın, piyasanın insafına terkedilen fındık, çay ve diğer stratejik ürünlere devlet olarak alım garantisi getireceklerini belirtti.

Koray Aydın, MHP olarak çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacaklarını, çiftçilere mazotun 1 lira 75 kuruş olacağını bildirdi.

MHP’NİN VAATLERİ BÜTÜN TOPLUMU RAHATLATACAK, PİYASALARA CANSUYU VERECEK
Çömlekçi mahallesindeki ziyaretlerinde esnafın nabzını tutan TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, esnafın ekonominin temel direklerinden biri olduğunu belirterek, MHP iktidarında esnafın güçlendirilmesi için gerekli tedbirleri alacaklarını bildirdi.

Koray Aydın şöyle konuştu: “Yeni işyeri açan esnafımıza beş yıl süreyle vergi ve prim avantajı sağlanacaktır. Esnafımızın gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulanacaktır. Şoför esnafımızın yenilemek için alacağı ticari araçtan MHP iktidarında vergi alınmayacaktır.”

Şoför esnafına yıpranma payı hakkı verileceğini, yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafa vergisiz akaryakıt imkanı sunulacağını bildiren Koray Aydın, esnaf ve sanatkârın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanınacağını, hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneğinden yararlandırılacağını belirtti.

Esnafın daha iyi iş yapabilmesi için, işçi, memur, emekli, öğrenci ve bütün toplum kesimlerinin alım gücünün artırılması gerektiğine işaret eden Koray Aydın, MHP’nin seçim beyannamesinde hemen her kesime yönelik yapılacak iyileştirmelerin piyasaları canlandıracağını ve rahat bir nefes aldıracağını söyledi.

BORÇ SARMALINDAN ÇIKIŞ PROJEİ ESNAFA RAHAT BİR NEFES ALDIRACAK
Koray Aydın, borç batağında bulunan ve borcu borçla ödemek durumunda kalan esnaf için Borç Sarmalından Çıkış Projesi hazırladıklarını belirterek, bu projeyle esnaf ve küçük işletmelerin bankalara olan donmuş borçlarını masaya yatırılacağını bildirdi. Esnafı Banka Sigorta Muamele Vergisi ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu’ndan muaf tutacaklarını ifade eden Aydın, belirli ve sabit bir faiz oranında anlaşmak suretiyle, borçları uzun vadeye yayarak esnaf ve sanatkarı borç sarmalından kurtaracaklarını belirtti. Borç Sarmalından Çıkış Projesi sayesinde, borç batağına saplanmış bulunan esnaf ve sanatkarın rahat bir nefes alacağını vurgulayan Koray Aydın, toplum kesimlerine yapılacak iyileştirmeler sayesinde piyasanın rayına oturacağına ve çarkların yeniden dönmeye başlayacağına işaret etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.