Yandex Metrika

Koray Aydın: ittifakımız devam etmektedir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Koray Aydın, Olağanüstü Kurultay süreciyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Koray Aydın: ittifakımız devam etmektedir
17 Mayıs 2016 Salı 18:00

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Bşkan Yardımcısı Koray Aydın Olağanüstü Kurultay süreciyle ilgili yaptığı basın açıklamasında; Olağanüstü Kurultayın toplanabilmesi için belirlenen ilkeler çerçevesinde varılan mutabakatta ve verilen mücadelede ittifakın devam ettiğini belirtti.

Genel Başkan Adayı Koray Aydın'ın açıklaması şöyle:

Bilindiği üzere sevdamız Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşanan Olağanüstü Kurultay süreci, uzun bir süredir ülke gündeminde yer almaktadır.

Olağanüstü kurultay sürecimiz, sadece ülküdaşlarımız arasında değil bütün vatandaşlarımız arasında da olağanüstü bir ilgiye mazhar olmuştur.

Partimizin ve ülkemizin yüksek menfaatleri açısından bu sürecin hukuk yolundan sapmadan ve ülküdaşlık hukukundan ayrılmadan sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için bugüne kadar azami gayret gösterdik.

Bu süreci kırmadan, dökmeden ve ülküdaşlarımızı incitmeden yürütmek için imzaların toplanması, teslimi, dava açma ve sonrasındaki yargı süreci de dâhil olmak üzere hep uzlaşmacı, yapıcı ve yol gösterici bir rol üstlendik.

Siyasette ahde vefa ve söze güven, en temel unsurların başında gelmektedir. Türk Milleti nezdinde siyaset kurumunun yıpranmasının en önemli sebeplerinden biri de bu anlayışa sadık kalmamaktır.

Kurultayımızın toplanması ve tüzüğümüzün değişmesi hâlinde MHP Genel Başkanlığı’na aday olacağını ilân eden dört aday olarak bizler de bu ilke çerçevesinde bir araya geldik ve bir mutabakata vardık.

Yine, dört aday olarak Olağanüstü Kongre Çağrı Heyeti’nin belirlediği yere birlikte gittik, uzlaştığımız işlemleri birlikte yaptık ve Sayın Meral Akşener dışındaki adaylar olarak alandan ayrıldık.

Vardığımız mutabakata aykırı hareket edilmesi, hiçbir gerekçeyle açıklanamaz. Bu tavır, en hafif tabiriyle siyasî nezaketsizliktir. 15 Mayıs günü uzaktan yakından gelen ve bin bir emek ve çile ile alanı dolduran ülküdaşlarımızı, tek başına sahiplenme görüntüsü vermek diğer adaylara karşı açık bir haksızlıktır.

Bir yandan “istişare” vurgusu yapıp, öte yandan mutabakatı bozmak nasıl bir çelişkidir?

Bilindiği üzere kurultayın ilan edilen ve kesinleşen yer, gün ve saatte yapılması usul açısından bir zorunluluktur.

Hal böyle iken "tarlada, ya da bilinmeyen bir yerde" kurultay söylemleri de sürece zarar vermiş ve mutabakata aykırı olmuştur.

İmza toplama süreci kişiselleştirildi, biz birlikte harekete vurgu yaptık.

Dava açma sürecinde tek başına hareket edilmek istendi, biz sağduyulu davrandık.

Nihayet kurultay aşaması geldi çattı, öncesinde bir mutabakat yaptık, biz sadık kaldık.

Yıllardır inandığı doğruları meşru yolları takip ederek mücadele vermek adına kimin ne yaptığını bütün ülküdaşlarımız bilmektedir.

Yıllar yılı MHP'de partiiçi demokrasi mücadelesini meşru zeminlerde verdik ve bu uğurda her türlü eleştiriyi göğüsledik.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar çevrelerinin, Saray'ın veya başka yapıların etkisine açık hale getirilmesi ülkücü vicdanlarda asla kabul görmeyecektir.

Olağanüstü Kurultayın toplanabilmesi için belirlenen ilkeler çerçevesinde varılan mutabakatta ve verilen mücadelede ittifakımız devam etmektedir.

15 Mayıs'ta Ankara'da somutlaşan haklı talep, Yargıtay kararının ardından hukuki yollardan tahakkuk edecek ve ülkücü irade mutlaka tecelli edecektir.

Bizim hiç bir genel Başkan adayı ile şahsi bir hesabımız olamaz.

Hiç bir adayı "şucu, bucu" ilan etmek gibi bir tavrımız da olamaz.

Bizim her zaman ne söylediğimiz bellidir, kameraların ve basının önündedir, dolayısıyla gayet açık ve nettir.

Sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için "yanlışa yanlış, doğruya doğru" deme mecburiyetimiz vardır.

Ülkücü iradenin ortak talebi olan Olağanüstü Kurultay sürecinin, kimi şahısların ve çevrelerin reklam alanı hâline gelmesine izin veremeyiz.

En önemlisi de hükumet eliyle yürütülen ve Ülkücü Hareket mensuplarını, devlet güçleriyle veya ülkücüyü ülkücüyle karşı karşıya getirme projelerine alet olmamızı kimse bizden beklemesin.

MHP ve Ülkücü Hareket’in birliği, bütünlüğü ve başarısı için verdiğimiz mücadele mevsimlik değil, ömürlüktür.

MHP ve Ülkücü Hareket içinde kimin nerede olacağına nihayetinde ülkücü irade karar verecektir.

Ülkücü iradenin üzerinde tek bir irade vardır, o da Yüce Allah'ın iradesidir.

Yüce Allah ömür ve izin verdiği müddetçe, bu kutlu mücadelemiz kesintisiz bir şekilde devam edecektir.

Koray Aydın - MHP Genel Başkan Adayı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.